adile naşit

hepsi | bugün   9 entry   -

3

adile naşit, aslında gerçek adıyla adela özcan'dır.
bizler onu genellikle hababam sınıfının yufka yüreklisi kuzucuklarım diye ağlayan tonton hademesi olarak tanıdık. akıllara kazınan bir diğer özelliği ise tavuk sesi şeklinde ağlama repliğidir.. türk sinema oyuncusu, tiyatrocusu ve sunucudur.

1

selim naşit ile kardeştir. hafızalara kazınan gülüşü, oynadığı filmlerde ki anaç yanının hissederek seyirciye aktarılması, bir dönem tv de masal programı da yapan unutulmaz oyuncu. hafize anadır en akılda kalanı da.

1

adile naşit 1930 yılında doğmuş tiyatrolarda başlamış olan ve 1987 yılında vefat eden bir sanatçımızdır.en çokta hababam sınıfı ile oynamıştır.

1

türk sinemasının sempatik ve tonton oyuncusudur. hababam sınıfı, neşeli günler gibi filmlerdeki rolleri unutulmaz. ayrıca uykudan önce programı ile bir dönemin çocuklarının gönlünü fethetmiştir.

1

adile naşit ya da gerçek adıyla adela özcan, türk sinema oyuncusu, tiyatrocu ve televizyon sunucusu.

0

sempatik tavırlarıyla, içten gülüşüyle komedi filmlerinin olmazsa olmazı yeşilçam'ın tonton teyzesi gelmiş geçmiş en ünlü kadın oyuncudur.

1

1980'li yılların türk sinemasının anne rolünde oynayan efsane kadın sanatçılarından biridir. çocuklara uykundan önce her gün masal okuyan onların uyumasını sağlayan adile teyzeleri olarak nam salmış büyük bir sanatçıdır.

0

elma yanaklı, gülüşü ile insanı da kendini kıpır kıpır ettiren, anaçlığı ile oynadığı tüm filmlerde ana rolünü oynamış ve hakkıyla yerine getirmiş olan usta oyuncu.

0

hababam sınıfının hafize anası ve rol aldığı tüm filmlerin ana kadını ana oyuncusu en iyi anne modeli.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.