adana

hepsi | bugün   12 entry   -

0

şalgamı ile meşhur en güzel illerimizden bir tanesidir.plakası 01'dir.akdeniz bölgesinde yer alır.

0

türkiye'nin en kalabalık altıncı şehri ve ülkenin önde gelen ticaret merkezlerindendir. mutfa bakımından oldukça zengin bir kültüre sahip olduğundan çık sık ziyaretçi çeker. en ünlü yemeği adana kebaptır.

0

güneşe ateş açanların diyarı :d

1

ülkemizde akdeniz bölgesinde yer almakta olan altıncı en kalabalık şehrimizdir. yaz aylarında çok sıcak geçtiği için halkın bir kısmı o zamanlarda yaylalara giderler.

0

adana, türkiye'nin bir ili ve en kalabalık altıncı şehri. 2018 yılı verilerine göre, 2.220.125 nüfusa sahiptir. ilin yüzölçümü 13.844 km²'dir. ilde km²'ye 160 kişi düşmektedir.

0

güney anadolunun en kalabalık şehri birçok medeniyete tanık olmuş plakada da ilk sıradadır. 01 turistik anlamında ve portakal açısındanda çok önemli bir şehrimizdir.

0

akdeniz bölgemizin önemli şehirlerindendir. yemekleri ile ünlüdür. adana kebabı bilmeyen yoktur. şırdan da ayrı bir lezzettir. şalgam ise bambaşkadır. acılı şalgam on numaradır.

0

akdeniz bölgesindeki il

0

ana haber bültenlerinde sağ üst köşede haberin olduğu ili belirten ibareden eksik olmayan nadide ilimiz.
kebap, şırdan ve aşırı sıcağıyla meşhur oldukça da meşhurdur.
sıcaktan bunaldıkça güneşe silah çekmek, kurşun sıkmak çok normaldir.

1

türkiyenin 6. en kalabalık şehridir. yaz aylarında çok sıcak olan şehirde bici bici, kebap ve şalgam gibi meşhur yiyecekleri vardır.

0

adana 2 milyondan fazla nüfusu ile ülkemizin 5 büyük şehridir akdeniz'den 30 kilometre kadar içeridedir bu ilimiz seyhan nehri üzerine kuruludur

0

turkiyenin bir sehridir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler