ad soyad

hepsi | bugün   12 entry   -

2

insanları tanımlamak ve hitap etmek için kullanılan ifadeler.

0

insanların kendilerine ait ve onları çağırırken hitap etmemiz için gereklidir.

0

isim ve soyisim olarak adlandırılmaları mümkündür. soy adı sayesinde aynı isimli olan insanlar birbirinden ayrılmaya başlanmıştır.

1

insanların kim olduklarını belirtmek amacı ile insanlara verilen isimlerdir.soyad ise bu insanların hangi insanın oğlu olduğunu anlamaya yarar.

0

insanlara hitap etmek onları çağırmak için kullanılan tabirlere denir.

0

bir kimsenin kimliği olarak bilinir o kişiyi çağıracağımız zaman adı ve dünyada birkaç kişinin insanların çok olması ile ayırt edebileceğimiz soyadı bulunur o kişiler ancak bu şekilde hitap edersek ulaşırız.

1

insan doğduğu aileye göre soy ismini almaktadır. adını ise aile bireyleri koymaktadır. günümüzde genellikle anne ve baba kendi arasında kararlaştırıp koyarlar, eskiden dedelerin koyduğu söylenirdi.

0

atatürk 'ün getirdiği kanun ile kişilerin soyunun belli olması için yapılan adlandirmadır. örneğin salih ad soy isim bars gibi.

0

tüzel kimlik

0

bir kişinin kimliğidir isim genelde ailenin seçtiğim olur soyisim ise ailenin taşıdığı soyu belirtmek için kullanılan isimdir kadınlar evlendikten sonra eşlerinin soy ismini alırlar ama kimisi kızlık soyadını da kullanmayı tercih ederler bu durumda iki soyismi mümkündür

0

atatürkün yeni nesil insanların soylarının belli olması için yaptığı medeni ve eşitlik seviyesindeki inklap tır.kişinin kimliğidir ve sosyal hayatta hitap için ve veraset için vb. bir çok alanda fayda saglamaktadir.

0

bir kimsenin kimliğidir birini çağıracağım o zaman veya o kişiyi tanıyacağız zaman adını ve soyadını söylediğimiz zaman bir başka kişiden ayrılır belki o da aynı olabilir ama soyadlar farklı oluyor.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.