acısını çıkartmak

hepsi | bugün   8 entry   -

1

acısını çıkartmak, intikam almak anlamlarının yanı sıra bir şeyin acılığını almak anlamlarında kullanılır.

0

bir kimsenin kendisine yapılan intikam'ın öcünü almak için karşısındaki kişiye aynısını hatta daha fazlasını çektirmek için kurduğu plan.

0

bir kimseden intikam almak. ama her şeyin acısını çıkarmamak lazım.

0

yapılanlardan sonra, öç almak için kişiyi motive eden şeydir. kişi acılar çekmiştir. çektiği bu acıların karşılığını vermek zorundadır. yani, acısını çıkartmalıdır. kolay gelsin.

0

bir nevi intikam almaktır acısını çıkartmak. bir insana bir kötülük yapıldığı zaman, bir müddet sonra ona tekabül eden şeyi karşıdakine yapmaktır. böylece intikam alınmış o şeyin acısı çıkarılmış olur.

1

bir insanın ya da bir insan topluluğunun, başına gelenlere, kimin sebep olduğunu bilmesi sonucunda öç alması anlamına gelmektedir.

1

bir insanın görmüş olduğu bir zararı başına geldikten sonra bunu sonradan gidermek yok etmek anlamında kullanılan bir deyimdir.öç almak, intikam almak.

0

mesela bu hafta çeşitli sebeplerden dolayı aklınızı havalandıracak, gönlünüzü demlendirecek, ruhunuzu dinlendirecek, size iyi gelecek an'lardan uzak kalmış, can sıkıntısının acı tadı ile tek başınıza mücadele etmişseniz bir sonraki hafta hayattan bir an bile olsa önce kendiniz için vakit ayırıp, kendinizi şımartıp, o an için belki bir kaç kulaç atar, belki kadeh kaldırır, belki yıldız kaydırır, sohbet demlendirir, hadi hadi bir şişeyi içine kendinizden bir kaç bir şey ile denize yolcu ederseniz işte geçen haftanın acısını çıkarmış olursunuz..

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler