açık konuşmak

hepsi | bugün   10 entry   -

2

bir konu hakkındaki düşüncelerini çekinmeden, korkmadan karşısındakine açık bir şekilde istediğini dile getirebilen kişilere açık sözlü denir.

1

bir konu hakkında gerçeği hiç çekinmeden söylemek.örenğin''açık konuşmak gerekirse,ona bu yapılmamalıydı``

1

bir konu hakkında hiç kimse baskısı altında kalmadan, çekinmeden herşey doğrusu söylemeye denir .

1

bir olayda bir konuda tarafların her şeyi her olayı birbirine karşı söylemesi çekinmeden doğrusunu söylemektir bundan sonra açık konuşacam gibi cümlelerdir

0

bir konuşmanın net ve anlaşılır olması halidir. açık konuşmak, içten geçenlerin samimi bir şekilde anlatılmasıdır. açık konuşulduğu zaman sorunlar çözülebildiği gibi, yeni sorunlar da ortaya çıkabilmektedir. dikkatli olmak lazım.

0

iletişimde düz, akıcı ve net bir şekilde kendini karşıya aktarmak ve neyse onu söylemektir.

0

açık konuşmak, kafasında söylemek istediği tam olarak ne varsa açık açık söylemektir.mırın kırın etmeden net bir şekilde söyleyeceği şeyi söylemektir.

1

lafı eveleyip gevelemeden, anlatılmak isteneni kısa ve öz bir şekilde söylemek anlamına gelmektedir. dosdoğru olarak da diyebiliriz.

1

herhangi bir konu hakkında artısıyla eksisiyle bütün olacakların açık bir şekilde söylenilmesidir. yani konu hakkında hiçbir şeyin gizli kalmayacak şekilde anlatılmasıdır.

0

ıçinde hiçbir şey saklamamak ağzına ne geliyorsa söylemek bir şeyi gevelemeden konuşmak söylemek istediği bir şeyi anında dile getirmektir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.