abi

hepsi | bugün   7 entry   -

1

bir ailede aynı anne ve babadan yada üvey anne yada üvey babadan bir olan çocuklardan bir birlerine göre büyük olana denir.

0

çocuklardan büyük olan erkeğe abi denilmektedir. doğru yazılışı ise ağabeydir. ya ağabey olunur. ya da ağabey doğulur. başka bir yolu yoktur.

0

büyük erkek kardeşe abi denir.

1

kişinin kendisinden büyük olan erkek kardeş için kullanıldığı gibi, kardeş olmayan ve büyük olan birseyler içinde kullanılması mümkün olan bir kelimedir.

1

bir ailede aynı anne yada babadan meydana gelen erkek yada kızların bir birlerinden büyük olanlara yani büyük kişiye yada üvey verilen addır.

0

bir kız çocuğunun başına gelebilecek en mükemmel şey abi bence. öyle çok isterdim ki abimin olmasını ve sevginin her zerresini sonuna kadar hak edebilecek tek adam olabilme özelliğini anlatabilseydim kendisine, üzüldüğümde ben varım yanında diyebilenim olsaydı saçımı okşasaydı.
ahh be abimmm... yaşasaydı 40 yaşına girecekti temmuz ayında, gününü bilmiyorum.
seni çok seviyorum abi.

0

hayatta kendisine verilen sevgiyi son damlasına kadar hakettiğinden emin olunan ve bundan asla şüphe duyulmayacak tek karşı cins üyesi. yerine göre dünyaya gelme sebebi*, yeri geldiğinde babayla arada köprü kuran insan, bazen evi terketmeme sebebi. anlayış, sevgi, şevkat abidesi. hayatı anlamlı kılan, varlığıyla her dakikayı yaşanılır yapan, yokluğu hayal dahi edilemeyen biricik dayanak, kucağında salya sümük ağlanabilen kırık kalp tamircisi, kız kardeşinin erkek arkadaşları hakkında yaptığı yorumlarla**** insanı gülmekten altına işetebilen geyik profesörü*.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.