1 nisan

hepsi | bugün   12 entry   -

1

genellikle şaka yapılan yılın şaka gündür,ilginçtir bugün 1 nisan olmasına rağmen kimse şaka yapmadı demekki geleneksel 1 nisan şaka günü yavaş yavaş değerini kaybediyor.

0

saçma sapan şakaların yapıldığı bir gün. okullarda öğrencilerin birbirini şakaladığı gün. benim için özel bir anlamı yok. saçma buluyorum. çok saçma.

1

şaka yapma günü olarak bilinir fakat; aslında bir hile günüdür. ayrıca tarihtede bazı olaylar 1 nisan gününe denk gelir.

1

bu 1 nisan günü genel olarak okullarda arkadaşlar arasında birbirlerine değişik şakalar yapma şeklinde geçmektedir. ne zaman ve nerede çıktığı hakkında bilgim yok.

0

her ne kadar şaka günü olarak bilinse de aslında çok üzücü bir gündür haçlı savaşı sırasında haçlılar müslümanları 1 nisan günü'nde hile yaparak yenmişlerdir ve o günden sonra 1 nisan hile günü olarak kabul edilmektedir.

0

genellikle öğrencilerin ya da çocukların o günde birbirlerine el şakası kelime şakası olarak yaptıkları şakadır ama o gün haçlılar müslümanları oyun yaparak hile yaparak savaşta yendikleri için o gün onlar o yüzden kutlar biz de ne için kutluyoruz anlamıyorum

0

şakalar yapılan bir gündür.

0

eski zamanlardan gelen bir şaka günüdür.

1

şaka lan yapıldığı gündür bıçakla hristiyanlık dininde bulunan bir şaka ama müslümanlardır yapıyor bizim müslümanlara zaten hristiyanların özel günleri varsa hepsini uyguluyor.

1

1 nisan şaka günü olarak da bilinir ve yer yıl nisan ayının birinci günü geldiğinde çoğu insan birbirine şakalar yaparak bu günü kutlar.

2

gereksiz şakaların yapıldığı bir gündür benim için. bu ayda doğanlar koç burcudur genelde. çok sevdiğim ve değer verdiğim bir arkadaşım bu günde doğmuştur ve benim için özeldir her zaman.

0

insanların bir birine şakalar yatığı bir gündür. hatta günümüz sosyal medya çılgınlığında bazı şirketlerin, kurumsal firmaların bile 1 nisan günü şakalar yaptığına denk gelebilmekteyiz.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.