1 nisan

hepsi | bugün   8 entry   -

1

genellikle şaka yapılan yılın şaka gündür,ilginçtir bugün 1 nisan olmasına rağmen kimse şaka yapmadı demekki geleneksel 1 nisan şaka günü yavaş yavaş değerini kaybediyor.

0

saçma sapan şakaların yapıldığı bir gün. okullarda öğrencilerin birbirini şakaladığı gün. benim için özel bir anlamı yok. saçma buluyorum. çok saçma.

1

şaka yapma günü olarak bilinir fakat; aslında bir hile günüdür. ayrıca tarihtede bazı olaylar 1 nisan gününe denk gelir.

1

bu 1 nisan günü genel olarak okullarda arkadaşlar arasında birbirlerine değişik şakalar yapma şeklinde geçmektedir. ne zaman ve nerede çıktığı hakkında bilgim yok.

0

her ne kadar şaka günü olarak bilinse de aslında çok üzücü bir gündür haçlı savaşı sırasında haçlılar müslümanları 1 nisan günü'nde hile yaparak yenmişlerdir ve o günden sonra 1 nisan hile günü olarak kabul edilmektedir.

0

genellikle öğrencilerin ya da çocukların o günde birbirlerine el şakası kelime şakası olarak yaptıkları şakadır ama o gün haçlılar müslümanları oyun yaparak hile yaparak savaşta yendikleri için o gün onlar o yüzden kutlar biz de ne için kutluyoruz anlamıyorum

0

şakalar yapılan bir gündür.

0

eski zamanlardan gelen bir şaka günüdür.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.