4.5

Sosyalleşme

önce - diğer kategorisine elifiniz33 ekledi.
6 yorum    -   paylaş        

iyi puan

5

Sosyalleşme bireyin içinde yaşadığı topluma uyum sağlaması toplumla bütünleşmesi ya da özdeşleşmesidir. Sosyalleşme süreci Çocuğun doğumu ile başlayarak onun ana dilini yaşadığı toplumun kültürünü öğrenmesini ve bunları gelecek nesillere aktarılmasını içerir. Insanlar yaşamın her alanında sosyal gruplar içinde bulunurlar ve bu sosyal gruplar bireyin sosyalleşmesini sağlar.

4

İnsan denilen biz varlıklar sosyal varlıklarız. Bir kulübe katılmak, bir eğlence organizasyonu düzenlemek, ikili ilişkiler kurmak, karnavallara, festivallere katılmak, discoda dans etmek, bu böyle devam eder. İnsanının bir başka insanla ya da insanlarla yaptığı faaliyetler bütünüdür diyebiliriz. Sosyalleşme de teknolojinin boyutu elbette tartışılmaz. Birde bunun alt patates türü vardır. Benim gibi asosyal insanlar ömrünü bir pc başında geçirir .

4

Artık insanlar eskisi gibi sosyal değiller kendi adlarına bir sosyal medya açıp oradan sosyal olmaya çalışırlar. Sosyal olmak oyle birsey değil. Ama devirin değişmesiyle birçok şey değişiyor bununda değişmesi normal.

5

Her insanın ihtiyacı olan bir şeydir. Arkadaşlarıyla, sevgilisiyle dışarı çıkıp gezip tozmak, aileyle yapılan aktiviteler gibi bir çok sosyalleşme çeşidi vardır ve herkesin de sosyalleşmesi gerekiyor diye düşünüyorum. İnsanı mutlu eden bir aktivitedir.

4

Artık gelecek nesillere sosyaleşmeyi öğretmemiz gerek bu da bir gerçek artık eve oturup birçok şeyden haberdar olabiliyoruz bu da ne kadar mantıklı iş bilmiyorum ama hayat şartları gereğince baya başarılı ilerelyen bir teknoloji var ve beraberinde helen sosyaleşme tırafiği

5

Sosyalleşme, bireyin içinde bulunduğu ortama, gruplara ve topluma uyum sağlaması ve onlarla bütünleşmesidir. Sosyalleşme toplumun içindeyken olur. Onlarla bilgi alışverişi yapılır ve kişi kendisini o toplumun bir parçası gibi hisseder. Bunun tersi olunca kişi içine kapanık bir hale gelir ve toplumun içine karışmayı istemez.

Sosyalleşme ortalama puanı 4.5

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler