4.7

Uyarılma ve Davranış

önce - diğer kategorisine elifiniz33 ekledi.
3 yorum    -   paylaş        

iyi puan

4

Bazen insanların olumsuz davranışlarını gördüğüm zaman onları doğruya yöneltme amacıyla uyarıyorum. Bazıları dikkate alıyor bazıları ise yanlış anlıyor beni sanki kötü birley yapmışım gibi tavırlar sergiliyor.

5

Içimizden veya dışımızdan gelen ve duyu organları tarafından alınabilecek şiddette olan uyarıcıların organizmayı etkilemesine uyarım denir. Organizma sürekli olarak çeşitli uyarıcıların etkisi altındadır. Zaman zaman bu uyarıcının miktarı azalabilir ya da cogalabilir. Organizmayı etkileyen uyarıcıların miktarının azalıp çoğalması organizmanın uyumunu zorlaştırır. Bu durumda organizma aşırı ya da yetersiz uyarilmanin etkisi altındadır.

5

Uyarım, dış dünyadan ya da insanın iç dünyasından gelen uyarıcıların kişiyi etkilemesine denir. Uyarılmanın sağlanması için iç ve dıştan gelen uyarıcıların duyum eşiğini geçecek sıklıkta ve şiddette olması gerekmektedir. Uyarılma meydana gelince ise bir davranış oluşur. Örneğin içimizden gelen açlık uyarımı yemek yeme davranışında bulunmamıza sebep olur.

Uyarılma ve Davranış ortalama puanı 4.7

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler