4.8

Ergenlikte Fiziksel Değişmeler

önce - diğer kategorisine elifiniz33 ekledi.
6 yorum    -   paylaş        

iyi puan

5

Bedensel ve fizyolojik değişmelerin yaşandığı biir evredir. Boy ve kiloda artış görülür, kol ve bacakların hızla uzaması beden oranlarının değişmesi nedeniyle çarpma, düşme kırma gibi sakarlıklar sık yaşanır. Üç organlarda büyüme ve gelişme iç salgı bezlerinde artış görülür. Ses değişir, cinsiyet hormonları faaliyetlerini arttırır.

5

Genellikle ergenlikte insanların sesleri, görünüşkeri ve boylarında değişiklik olur buda insanın olgunlaşmasından kaynaklanan bir oluşumdur.

5

Ergenlik, başlıbaşına incelenen çok farklı bir dönemdir. Bu dönemde kişilerde ruhsal ve psikolojik değişimler yaşandığı gibi fiziksel değişimler de yaşanır. Bu fiziksel değişimlerden bazıları, vücut genelinde meydana gelen kıllanma, erkeklerin seslerinin çatallaşması, kızların göğüslerinin belirginleşmesi ve hormonal değişiklikler sayılabilir.

5

Ergenlikte feğişikilkler söyle oluyor boy uzamansı kıllanma kadınalrda göğüs belirtileri erkeklerde sperim yapılanması bıy uzamansı beyınsel yapı dusunce bakıs acısı genıslemesı kısacası olgunlasmak denir bu olaya

4

Fizşksel değişmeler boy uzaması ses kalınlaşması erkekler için. Organlarda büyüme, akne ve sivilcelerin arttığı bir dönem.

Ergenlikte Fiziksel Değişmeler ortalama puanı 4.8

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler