4.3

Pamuk Prenses

önce - dizi-film kategorisine merak-edilenler ekledi.
4 yorum    -   paylaş        

iyi puan kötü puan

4

Pamuk Prenses filminin ilk yayın tarihi 1937'dir. Pamuk Prenses Almanya'ya ait bir halk masalıdır hem kitapları hem de birçok filmi vardır. Pamuk Prenses'in konusu ise şöyledir saçları simsiyah teni ise bembeyaz olan güzeller güzeli bir prenses varmış. Bu prensesin güzelliğini kıskanan üvey anne onu öldürmek istiyormuş o da yedi cücenin yanına sığınmış.

5

Bir masaldır. Filmleri, çizgi filmleri ve farklı açılardan ele alınan dizilerde bile konu olmuştur. Once Upon a Time dizisi gibi. Pamuk Prenses hikayesi Pamuk Prensesin güzelliği kıskanan üvey annesinin onu öldürmeye çalışması, pamuk prensese yedi cücenin yardımcı olmasını falan konu edinir. Birde bu masalın beyaz atlı prensi vardır. Oda bir şekilde pamuk prensesle karşılaşır.

paylaş - şikayet
3

Pamuk prenses ve yedi cüceler en çok bilinen masallardan biridir. Pamuk prenses yedi cüceler ile birlikte mutlu mesut yaşarken bir gün yedi cüceler evde yokken eve gelen bir cadının ona uzattığı elmayı yemesi ile sonsuz bir uykuya dalar. Yedi cüceler onu cam bir tabuta koyar bir prensin onun güzelliğinden etkilenmesi ve ona öpmesiyle hayata döner. Aslında bayağı saçma bir masal.

Pamuk Prenses ortalama puanı 4.3

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.