4.3

Erciyes

önce - mekan kategorisine Gülkurusu ekledi.
6 yorum    -   paylaş        

iyi puan kötü puan

5

Erciyes ülkemizin ikinci yüksek dağıdır. Yıllarca kıymeti bilinip yeterince değerlendirilemeyen dağ şimdilerde turizmi canlı ,ekonomisi hareketli bir cazibe merkezi.Esasen bu herkesin bildiğidir .Birde Kayserlilerin bildikleri vardır .Mesrla yaylalarinda yetişen koyunların etinin tadına ,süt ve peynirinin lezzetine doyum olmaz.Tüm şehrin icme suyu oradan gelirki buz gibi tam icmelik sular akar evlerdeki çeşmelerden .Erciyes eteklerindeki kòylerde tarımı yapılan kabak çekirdeği ve fasulyesi de şehirde veğeniyle tüketilir.

3

Erciyes senin için benim aklıma ilk olarak Erciyes üniversitesi geliyor. Erciyes üniversitesi Türkiye'nin en kaliteli üniversitelerinden biridir. ben Erciyes üniversitesi'nin edebiyat fakültesinde bulunmaktayım. Kışları soğuk ancak yazları Antalya'dan gelen biri olarak burada rahat edebiliyorum. Gezilip görülmesi gereken bir yer olduğunu çok da fazla düşünmüyorum.

3

Erciyes Dağı 3917 metre yüksekliğinde tepesinde eksik olmayan karar vardır Volkanik patlamalar günümüzden 30000000 yıl önce başlamıştır erciyes'ten çıkan volkanik patlamadan dolayı meydana gelen kürler eden Hasan Dağı ile birlikte Nevşehir Ürgüp etrafındaki Peri bacalarında oluşmuştur Erciyes Kayseri 30 kilometre güneyinde yer almaktadır Burada bir tane kayak pisti vardır dünyada da en iyi kayıt pistlerinden birisidir

paylaş - şikayet
5

Erciyes Türkiyenin en yüksek dağı olup Kayseri ilinde bulunmaktadır.Her kış sezonunda insanlar gidip kayak yaparlar ve teleferiğe binip eğlenirler büyük firmalar tarafından festivaller düzenlenir.

5

Erciyes, Orta Anadolu bölgesinin Kayseri ili sınırları içerisinde bulunan önemli bir dağdır. Bu dağda kayak merkezi bulunmaktadır ve gün geçtikçe geliştirilmektedir. Kayseri'de bulunan üniversitenin adı da Erciyes Dağı'ndan gelmektedir. Dağ üzerinde yaylalar mevcuttur.

paylaş - şikayet

Erciyes ortalama puanı 4.3

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.