4.5

Rampa

önce - diğer kategorisine mccilek ekledi.
4 yorum    -   paylaş        

iyi puan

5

Rampa dilimize İtalyancadan aynen geçmiş bir sözcüktür.. dilimizde birçok anlamda kullanılmaktadır.. işte o anlamlar: bir arazinin, karayolunun veya demiryolu hattının yatay doğrultuya göre yokuş olan bölümü.. özellikle istasyonlarda, vagonlara eşya yüklemek veya boşaltmak için yapılan ve ambarın önünde bulunan set.. bir vagonu raya sokmak veya çıkarmak için kullanılan araç.. füzelerin fırlatılmak üzere yerleştirildiği eğik destek.. bir geminin başka bir gemiye, iskeleye veya dubaya değecek biçimde yaklaşması.. 2 ağacı veya takozları birbirine kenetlemek için kullanılan, uçları eğriltilmiş ve sivriltilmiş demir çubuk..

paylaş - şikayet
5

Rampa merdivenden eşya taşımak için eğimli demir platformlardir. Ayrıca yokuşlara da rampa denilmektedir. Eski bir kelimedir artık çok kullanılmıyor. Rampa ile cümle kurarsak artık bu rampaları çıkacak gücüm yok. Rampa 5 harfli olup 2 heceli bir kelimedir.

paylaş - şikayet
5

Rampa, normal düz yola göre daha eğimli olan yerlerdir. Normal yola göre eğimli ve dik olan yola da rampa denir. Aynı zamanda taşınabilir rampalar da vardır. Bu rampalar dik üçgen şeklindedir ve kayak yapanlar, bisikletçiler çok kullanırlar.

paylaş - şikayet
3

Rampa kelimesi dik yokuş anlamına gelir. Örneğin benim aklıma rampa denilince Ankara geliyor. çünkü Ankara'nın her yeri eğimli yollarla dolu neredeyse düz bir yol bulmak imkansız. Genellikle yol çalışmaları düzgün yapılırsa bu eğimler az olabilir. Tamamen ülkenin alt yapısı ve topraklarla ilgili.

Rampa ortalama puanı 4.5

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.