4.4

Örnek

önce - diğer kategorisine mccilek ekledi.
7 yorum    -   paylaş        

iyi puan kötü puan

5

Örnek dilimizde birkaç anlamda kullanılan bir sözcüktür.. işte o anlamlar: benzeri yapılacak olan, benzetilmek istenen şey, model.. incelemek üzere bir canlıdan veya bir nesneden alınan parça, nümune.. bir şeyin benzeri, tıpkısı, kopyası, misli; örneğin "bu evin bir örneği daha yoktur" gibi.. bir düşünceyi, kuralı, gözlemi veya iddiayı açıklamak için ileri sürülen söz veya davranış, misal.. en iyi biçimde olan; örneğin, "İşte örnek bir öğrenci" gibi..

paylaş - şikayet
5

Bir soru veya başka bir konuyu anlatırken kişinin daha iyi anlaması pekişmesi için konuya yakın benzer örnek verilmesi kişinin daha iyi anlamasını sağlar

paylaş - şikayet
4

Örnek kelimesi bir konu hakkında o konu ile ilgili açıklamalarda bulunmaktadır. Örneğin elmanın yararlarını anlatırken bu yararlarından herhangi biri ile ilgili bir açıklama yaptığınız zaman örnek vermiş olursunuz. Günlük dilde sıkça yapılan bir şeydir. Örnek vermek şeklinde kullanılır. Derslerde konu anlatımlarından sonra örnek verilir.

4

Örnek bir konuşmadaki yada bir yazıdaki konuyu pekiştirmek yada daha iyi anlaşılması açısından yada anlatımı pekiştirmek için kullanılır normalde bazende kendinde hada iyi onlan şeyler olduğunu göstermek için de örnek vererek yapılır.

paylaş - şikayet
5

Örneği anlatacak ifade gelen de disiplin ders çıkarmak tavır haraketle r

paylaş - şikayet
3

Ölmüş deve bir şeyin insanlar yaparken o şeyi göz önünde olması ve onu bir ara bakarım ona aynı oraya bir şeyler yapmaya çalışmaktır mesela toplumda örnek olan davranışlar davranışları gibi mesela insanlara yardım etme onların mutlu olarak yaşamaları için yardım etmek insanların kavga çıkar olmalarını sağlamak gibi şeylerdir insanların baktığımda yapmak istediği şeylerdir

paylaş - şikayet
5

Örnek bir konu yada olay hakkında o olaya benzer olay yaratmaktır. O konuyu anlamamızı sağlayan yardımcı kaynaklardır.

Örnek ortalama puanı 4.4

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.