5.0

İş Sağlığı ve İş Güvenliği

önce - diğer kategorisine Haticemirac ekledi.
3 yorum    -   paylaş        

iyi puan

5

Iş sağlığı ve güvenliği işçilerin sağlığı bakımından oldukça olumsuz koşullar yaratan Sanayi devriminden günümüze önemli bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır teknolojinin ve üretimde kullanılan yöntemlerin gelişmesi ve kaşıkla aşması işçilerin üretimi sürecindeki kontrollerini azaltmıştır bu durum iş kazalarının sıklık oranının artması artmış ve bunun sonucunda iş kazaları ve meslek hastalıkları azaltmak için yeni ve Etkin önlemlerin alınması gerektirmiştir Böylece işin yapılması sırasında işyerlerindeki fiziki çevre koşulları nedeniyle işçilerin maruz kaldıkları sağlık sorunları ve mesleki risklerin ortadan kaldırılması ve azaltılması amacıyla iş sağlığı ve güvenliği kavramı ortaya çıkmış oluyor.

5

Çoğu iş yerinin uygulaması gereken işçinin iş kurallarına uygun bir biçimde ve calışılabilecek iş ortamını hazırlamayı işçinin is sağlığını ve tehlikelerden korunabilmek adına verilen mecburi bir eğitimdir.iş kazalarını önlemek amaçları.ve işçi sağlığını korumak .dünyada bilinçsiz çok iş kazakarı yaşanmaktadır bunu eğitimlerle önlemek bir katkı sağlar.bu eğitimler şart hak ve hukukumuzu ve tehlikeyi bilmemiz gerekiyor.

5

İşverenlerin dikkat etmesi gereken unsur. İlk önce sağlık ve güvenlik gelir. Ne kadar dikkat edilirse o kadar çalışanlara değer verdiğini gösterir. Sonuçta artık hak var hukuk var. Yoksa hem çalışan hemde işveren için kötü sonuçlar dağurur.

paylaş - şikayet

İş Sağlığı ve İş Güvenliği ortalama puanı 5.0

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.