4.6

İmtihan

önce - diğer kategorisine mccilek ekledi.
9 yorum    -   paylaş        

iyi puan

4

Arapça kökenli bir kelimedir sınav anlamına gelir günümüzde Türkçe de de kullanılır

5

İmtihan dilimize arapçadan geçmiş bir sözcüktür.. imtihan; güç, direnme ve dayanıklılık gerektiren, sonucunda deneyim kazandıran zor durum demektir.. dilimizde de benzer anlamda kullanılır.. bir diğer ve daha çok bilinen anlamı da sınav demektir.. bu anlamda yerini sınav sözcüğüne bırakmış durumdadır..

paylaş - şikayet
5

Sınav kelimesinin es anlamlısıdir. Eskiden daha çok kullanılırdı, artık yavaş yavaş unutulmaya başlayan bir kelimedir. Anneanneler falan imtihanın yok mu senin derler. Günümüzde sınav, vize , bütünleme, final gibi kelimeler yerini almıştır. Hatta hayat bir imtihandır diyebiliriz.

paylaş - şikayet
5

İmtihan demek bir şeyin zorluklarıyla ve kolaylıkları ile birine ulaşmak veya yol boyunca geçirdiği sıkıntılar ve onları geçip geçmeme olaylarıdır

4

İmtihan, Arapça bir kelimedir. İmtihan kelimesi sınav yerine kullabılır. Ayrıca yaşanan zor ve kötü bir durumla başa çıkmak da imtihan olarak belirtilir. Kişiler bu şekilde imtihan edildiklerini düşünürler.

paylaş - şikayet
5

imtihan demek sınav anlamında kullanılan bir kelimedir.bazende insanların bir çok sıkıntılara katlanarak kazanılan bir durumdur.sınav mesela bir çok sınav vardır kpss gibi sınavlar vardır dikey geçiş sınavı okullarda okunan dersler mesela fizik sınavı matematik sınavı türkçe imtihanı gibi sınavlar vardır.

paylaş - şikayet
5

İmtihan kelimesinin günümüzde daha çok kullanılan karşılığı,"sınav"dır. İmtihan kelimesi okullardaki ya da okul sonrasındaki bilgi ölçmek için yapılan ritüellerden çok dini bir argüman olarak kullanılır olmuştur. İslam dinine göre dünya hayatının bir imtihan olduğu, bu imtihanlardaki başarıya göre ebedi hayatın şekillenebileceğine inanılır.

paylaş - şikayet
4

İmtihan dilimize Arapçadan gelen ve hala kullandığımiz bir sözcüktür. Dilimizde imtihan sınav anlamına gelmektedir ayni zamanda bazi sıkıntıların zorlukların üstesinden gelme zor günlerin aşma anlamında kullanılir islama göre zaten bizde bu dünyaya Bir imtihama gelmişiz.

paylaş - şikayet

İmtihan ortalama puanı 4.6

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.