4.4

Burnu havada olmak

önce - diğer kategorisine merak-edilenler ekledi.
14 yorum    -   paylaş        

iyi puan kötü puan

5

Kendisini diğer insanlardan daha üstün gören kendini beğenmiş kibirli insanlar için kullanılan bir deyimdir. Burnu havada olmak toplum tarafından hoş karşılanmayan bir durumdur. Burnu havada olan insanlar genellikle diğer insanları aşağılayan herkese tepeden bakan insanlardır. Burnu havada olmak gerçek anlamı ile burnun havada olması değildir mecaz anlamı ile kullanılmaktadır.

5

Kendini bir şey sanmak, yani insanlardan kendini üstün gören kişilere denir genel olarak. Aslında özgüveni yoktur buran kişilerin genelde.

paylaş - şikayet
5

Baba parasını iyi harcayan erkek veya kız arkadaşlara yada bir konu hakkında zerre bilgisi olmadan kulaktan duyma bilgilerle o konu hakkında global bilgi veren kişi(lere) denir.

5

neydi bir söz vardı büyük insanlar olayları, küçük insanlar kişileri konuşur.doğrumu hatırladım bilmiyorum ama burnu havada insan kişileri aşağılama gibi bir derdi olduğu için aslında kendisinin küçüklüğünü ispatlamış oluyor bence

paylaş - şikayet
2

Burnu havada olmak deyimi kendini diğer insanlardan üstün gören kişiler için kullanılır. Burnu düşse yere almaz deyimiyle aynı anlama gelmektedir. Bu kişiler diğer insanları demoralize ederek onların enerjileri ile beslenir. Yoksa aslında ekstra bildikleri birşey yoktur.

paylaş - şikayet
5

Burnu havada olmak demek hiçbir şeye beğenmemiş kendini Kaf Dağı'nda zanneden insanlara denir

4

Burnu havada olmak kelimesi bir deyimdir. Burnu havada olmak deyiminin anlamı kişinin kendini çok beğenmesi, egoist olması, sürekli pohpohlanmak istemesi ya da buna benzer her şey olabilir. Bu deyim iyi bir anlamda kullanılmaz. Ve herkes burnu havada insanları sevmediğini söyler, ben de sevmiyorum.

3

Burnu havada olmak havalı olmak değilde egolu kibirli bencil bir insan demek bana göre.

3

Genellikle kendinden başkasını sevmeyen ve en mükemmel kişi olduğunu zanneden kişiler için burnu havada tabiri kullanılır.Böyle kişile toplum içinde saygı ve değer bulamazlar çünkü kendilerinden başkasını fazla önemsemezler.

paylaş - şikayet
5

Burnu havada demek kendine aşırı beğenme halini ifade eder. Burnu havada olmak aslında abiyi bir şey değildir. Burnu havada insanlar çok sevilmezler ve onu alt zemininin oluşturacak bir artan da olmak zorunda

5

Insanlara kendini beğenerek yani benden güzel yok gibi düşünerek yukarda ona bakmak.Kendini herkesten üstün görerek bakmak demektir.

paylaş - şikayet
5

herkese yukarıdan bakmak kendini çok beğenmiş kibirli olmak demektir

Burnu havada olmak ortalama puanı 4.4

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.