4.7

bozuk para

önce - diğer kategorisine Tolga710 ekledi.
6 yorum    -   paylaş        

iyi puan

5

Her devletin kendisine özgü bozuk ve kağıt olmak üzere para çeşitleri vardır.Bozuk paralar genellikle kuruş cinsinden küçük meblağları ifade eden paralardır.

paylaş - şikayet
5

Değer olarak en küçük kağıt paranın daha küçük halidir. Ceplerin delinmesine neden olur. Bazılarımızın yerde görürken almaya bile zahmet etmediği fakat en iyi para biriktirme aracıdır.

paylaş - şikayet
5

Bozuk para cebine 5 tane koyup 3 tanesini bulabildiğin en ihtiyaç duyulan anda 5 kuruşu hiç bulamadığın para birimidir. Yok yere cep deler montunun içinde gezinir otobüs parası denkleştiremediğin anda umarım 1 liradır diyip 1 saat o dikişler den yürüttüğün para bozuk paradır.

4

Bozuk para cepte ihtiyaç anında kullanacağın paradır fazla bozuk para taşımayı herkes sevmez ihtiyacımız olduğunda kullanırız yani bozuk para da lazım :)

paylaş - şikayet
4

Bozuk para her ülkenin ürettiği para çeşitleri içerisinden genellikle demirden üretilen yuvarlak paralardır. Kağıt paralara göre değeri çok daha düşüktür. Örneğin bizim ülkemizde 1 kuruş bile bulunmaktadır ancak 1 kuruş hiçbir işe yaramamaktadır. Ayrıca 10 kuruş, 5 kuruşa da para gözüyle bakmıyor insanlar.

bozuk para ortalama puanı 4.7

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.