4.3

Toplu ulaşım araçları

önce - araç kategorisine mccilek ekledi.
10 yorum    -   paylaş        

iyi puan kötü puan

5

Toplu ulaşım araçları özellikle büyük şehirlerde kent içi yolcu taşımacılığı için yoğun olarak kullanılan araçların tümüne verilen addır.. giderek yaygınlaşan metro, tramvay, metrobüs, otobüs, minibüs, tren ve vapurlar en önde gelen ve en yoğun kullanılan toplu ulaşım araçlarıdır..

paylaş - şikayet
4

Huzurlu ama huzur bozan insanların olduğu yer. Çevreye faydalı ve ekonomik geliyor bana . keşke içinde üç beş abazada olmasa.

4

Toplu ulaşım araçları, şehir içinde insanları bir yerden bir yere taşımak için hizmet veren araçlardır. Bu toplu ulaşım araçları metro, tramvay, otobüs, metrobüs gibi araçlardır ve şehirdeki trafiği rahatlatmaya yardımcı olurlar. Ayrıca az ücretle ulaşım yapılabildiği için çok fazla tercih edilirler.

paylaş - şikayet
5

Özellikle şehir hayatında insanların bir konumdan başka bir konuma ulaşması konusunda yardımcı olan özel ya da belediye girişimde ulaşım araçlarıdır toplu taşıma. Özel olarak özel halk otobüsleri, dolmuşlar bu listeye eklenebilir.Kamu girişimi veyahut da belediye kontrolünde olanlar ise metro,tramvay,otobüs ve vapur gibi hizmet araçları bu kategoriye girer. Sosyal devlet ilkesinin gereği olarak bu hizmetler vatandaşlara sunulur ve kamu girişimleri anlamında da kamuya iyi gelir getiren hizmetlerdir.

paylaş - şikayet
4

tıkabasa dolduğunda hiç iyi olmuyo bildiğin hia
havasız insan aracı

paylaş - şikayet
5

toplu taşıma araçları insanların toplu olarak bir yerden bir yere gitmeleri amacıyla yapılmış olan araçlardır.mesela otobüsler belediyelerde şehir merkezlerinde hizmet verirler dolmuşlar vede minibüsler bunlarda belediyeden izin alarak çalışırlar metrolar bir kaç şehirde vardırlar metrobüsler tramvaylar vardır

paylaş - şikayet
3

Dolmuş, otobüs, metro, metrobüs, tramvay, vapur, uçak gibi vatandaşların bir yerden bir yere gitmek için kullandığı, kendilerine özel olmayan araçlardır. Aracın kapasitesine göre çok sayıda yolcu aynı güzergahta yolculuk yapabilir. Genel trafiğin sakin kalabilmesi için oldukça faydalıdır ama ülkemizde ne yazık ki balık istifi gibi yolculuk etmek zorunda kalınabiliyor.

paylaş - şikayet

Toplu ulaşım araçları ortalama puanı 4.3

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.