4.0

Harem

önce - diğer kategorisine mccilek ekledi.
11 yorum    -   paylaş        

iyi puan kötü puan

5

Harem dilimize Arapçadan geçmiş bir sözcüktür.. dilimizde 3 anlamda kullanılmaktadır.. eskiden saray ve konaklarda kadınlara ayrılan bölüme harem denirdi.. yani selamlık karşıtıdır.. bu bölümde oturan kadınlar da harem olarak nitelenirdi.. ayrıca bir erkeğin eşi durumunda olan kadın da o kişinin haremi sayılırdı..

4

Topkapı Sarayı'nda ek ücretle gezebileceğiniz bölüm.

4

Harem, kelime anlamıyla korunan, mukaddes ve muhterem yer anlamına gelir. Ev, konak ve saraylarda genellikle iç avluya bakacak bir şekilde planlanan, hane kadınlarının yabancı erkekler ile karşılaşmadan günlük hayatlarını sürdürdükleri kısımdır.

4

Harem Arapça kökenli bir kelimedir. Harem mukaddes ve muhterem anlamına gelir ve eskiden konaklarin sarayların kadınlar için ayrılan bir bölümdür oradaki kadınlarda harem denir ve harem kadınların yabancı erkeklere görünmediği bir bölüm

3

Muhteşem yüzyıl die bi dizi vardı direk o aklıma geldi ömrü at üstünde fetihlerle geçen koca osmanlı padişahını hayatı haremden ibaretmiş gibi anlattılar

4

Harem padişahın ailesinim yaşadığı saraydaki bölüm.Muhteşem yüzyıl gibi yapımlar sayesinde Brazzers'taki gibi kadın yönünden bolluk ve her türlü fantezilerin icra edildiği yer sanılan bir yere dönmüş durumda

paylaş - şikayet
5

Osmanlı saraylarında gizli olan mahrem olanyer anlamına gelen padişah ve ailesinin saray kadınlarının olduğu yer. Genelde sanılanın aksine cinsel değil bir eğitim kurumu ve ciddi bir kurumdur. Buradaki kadınlar devşirme olup genelde devşirme paralar ya da hadımlar ile evlendirilirmiş merkeze bağlı kalsınlar diye. 2. Abdülhamit'ten sonra çok bir önemi ve ihtişamı kalmadı.

5

Osmanlı devletinde padişah ve ailesinin yaşadığı ve özel hizmetli ve görevlilerin bulunduğu yaşam alanına Harem deniyor. Harem örneğinin ilki, Fatih Sultan Mehmet döneminde yapılan Topkapı Sarayı'nda bulunuyor.Şu an müzeye dönüştürülmüş olan bu saraydaki bu kısım ziyaretçilere açık.Harem kelime manası olarak da aslında mahrem,mahremiyet anlamını taşır. Eğer Topkapı Sarayı'nda bulunan bu Harem kısmını ziyaret ederseniz, sanılanın aksine çok lüks ve şatafat içerisinde yaşanan bir hayatın olmadığını gayet sade bir hayat sürdüklerini görebilirsiniz.

3

Harem günümüzde insanların olduğunu sandığı şeyden çok farklıdır aslında. Kralın ve kralın yanında çalışan insanların yaşadıkları yerdir harem. Ama maalaesef günümüzde insanlar haremin kadın dolu olduğunu ve buranında kralın kadınlarıyla dolu olduğunu düşünüyorlar. Bunun da sebebi genel olarak yanlış yansıtılan diziler.

Harem ortalama puanı 4.0

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler