4.2

Eski

önce - diğer kategorisine mccilek ekledi.
10 yorum    -   paylaş        

iyi puan kötü puan

4

ah o eski günleri arar oldu insanlar atık nede o eski akrabalık komşuluk arkadaslık artık hiç kalmadı

paylaş - şikayet
5

Eski dilimizde birçok anlam içeren bir sözcüktür.. işte o anlamlardan bazıları: çoktan beri var olan, üzerinden çok zaman geçmiş olan.. yeni karşıtı.. önceki.. geçerli olmayan.. herhangi bir meslekte çok uzun süre çalışmış olan.. mesleğinde çok tecrübeli olan.. çok kullanılmaktan yıpranmış..

paylaş - şikayet
3

Eski yani yenilik özelliği kaybolmuş ve kullanılmaz duruma gelmiş eşya yada araçlara denilmektedir. Bir de zaman olarak kullanılmaktadır.

5

Eski diğince aklıma eski deki bayram lar geşiyor önceki insanlar vefalıydı şimdiki günümüzde ise kimse kimseye selam vermez oldu eskiden öylemiydi şimdi insanlık öldü ya

4

Eski kelimesi bana geride bıraktığımız o güzel günleri ve bir daha asla yaşanmadan anıları hatırlatıyor. Ama bence hepimiz eskidik be.

5

Günlük yaşamımızda bugüne ait olmayan geçmişte kalmıs veya geçmişten beri hala var olan dostluk,arkadaşlık veya cansız varlık olan eşyalar için eski tabirini kullanırız.

paylaş - şikayet
5

Eskinin birçok anlamı vardır, her eski denilen şey eski değildir, kimi eski eşyalar daha değerlidir, eski denilince kullanılamaz anlamında düşünmeyelim, bazı eski şeyler günümüzde bulunamıyor o yüzden eskiler daha değerlidir, bunun dışında eski, yıllanmış olarak düşünebiliriz, yani güzelleşmiş değerli olmaya başlamış olarak düşünebiliriz

paylaş - şikayet
5

Eski yeni olmayan her şey için kullanılır. Eski zamanlar, eski eşyalar her şey olabilir. Ortak noktası yeni olmaması artık eski olmasıdır. Geride kalmasıdır zamanla yok olmasıdır veya işlevini yitirmesidir.

paylaş - şikayet
4

Eski kelimesi çok kullanılan bir kelimedir. Yıpranmış, yeniliği gitmiş, solmuş anlamında kullanılır. Eşyalar için kullanılır genellikle. Örneğin telefonun eskidiğini anlatmak için kullanılabilir. Anlamı çok basittir. Eskisi gibi işe yaramayan şeyler için de kullanılabilen bir kelimedir. Çok işlevli ve basit bir kelimedir.

2

Zamanla yıpranmış olan şeylere eski denilmektedir. Fakat eski olan her şey kötü olarak değerlendirilemez. Çünkü dostluk gibi bazı şeylerin eskisi daha makbuldür. Ayrıca yakın zamanda olmayan geçmişte ki olaylara da eski denilmektedir.

Eski ortalama puanı 4.2

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.