4.3

Kantaron Yağı

önce - ürün kategorisine Sevko27 ekledi.
13 yorum    -   paylaş        

iyi puan kötü puan

5

Bu yağ genelde açık yaralara ve pişik tedavilerine iyi gelen bir yağ türüdür. Genelde aktarlarda bulabileceğimiz ve pişik veya tahriş olan yere sürebileceğimiz ve hızlı bir şekilde etkisini gösteren tedavi amaçlı olarak doğuda ve asyada genelde sık kullanılan bir yağ türüdür.Bu nedenle bir çok insan bu ürünü alıp kullanarak kendilerini tedavi etmektedir.

5

Kantaron isimli çiçekten elde edilen bitkisel bir yağ çeşitidir. Kantaron yağı özellikle yaralar olmak üzere birçok sağlık problemine faydalı gelmektedir. Özellikle doğu da ve Asya da başta yaralara olmak üzere birçok tedavi de kullanılan bir yağdır. Baharat satan dükkanlarda ve marketlerde bu yağı bulmak mümkündür. Ayrıca bu yağın bitkisini toplayarak evde kendiniz de kataron yağı yapabilirsiniz.

5

Kantoran yağını bir yeriniz yandığı zaman kullanabilirsiniz. Hem acısını alır hem yanık lekesi oluşmamasıni sağlar.
Kantoran yağı sivilce izlerini yok eder. Cildinizi nemlendirir. Ölü derinin ciltten atılmasına yardımcı olur. Cilt tonunu eşitler. Uçuklarınıza iyi gelir.
Varis,hemoroid,kas ağrılarinda ve zona hastalığınız varsa rahatlikla kullanabilirsiniz.
Kantoran çiçeği sarı renklidir. Her yerde rahatlıkla bulunabilir. Kantoran çiçeğini Internette araştırdiginiz zaman inanin aa ben bu çiçeği biliyorum bizim burda hep açar diyeceksiniz işte o çicekleri toplayip zeytin yağında bir kaç hafta bekletirseniz kendi kantoran yaginizi elde edebilirsinz.
Rengi kolaylaşacak kırmızı gibi olacak. Korkmayin. He ne zaman toplarim derseniz, ilkbardan yaza girerken. Nisan mayıs aylarinda daha çok.

3

Güneşli günlerde sürülmemesi gerek yoksa lekelere merhaba dersiniz

5

kantaron memleketimizin bir çok yerinde yetiştirilen bir bitkidir.insanlara da bir çok faydaları da vardır.kantaron insanlara faydaları çoktur mesela hücrelerimizi yeniler kan şekerini düşürür midemize iyi gelir kanamalarımızı durdurur ishallere iyi bir bitkidir sarılık hastalığına iyi gelir saç dökülmesine iyi gelir iltihaba da iyi gelir.

5

hücre yenileme özelliği ve kan dolaşımını hızlandıran bu bitki toplanıp bir kavanoza basıldıktan sonra üzeri gerçek zeytinyağıyla doldurulur.kapağı sıkıca kapatılıp 6 ay karanlıkta bekletilirse iç hastalıkları için içilebilir.güneşte bekletilirse dıştan vücut yaralarına yanık ve pişik dahil iyi gelir.hatta kıl köklerini besler.bir yakınımın kas ağrıları için birkaç gün dizine sürüp sarmıştım o kısımda gür kıllar çıktığına şahit oldum.kellik için çözüm olduğunu duymuştum

Kantaron Yağı
3

Kantaron yağı bitkilerin yağıyla bir süre güneşte zeytin yağıyla demlenmeye bırakılıp yaklaşık 30 gün içinde hazırlanan bir bitkisel yağdır . Mide veya iç organında yara olan reflüsü olan biri çok rahat bir şekilde sabah bi kaşık içebilir kesinlikle faydasını görür . bence bunların yanı sıra asıl kullanım amacı açık yaraların normalden 2 kat daha hızlı iyileşip kabuk bağlamasında yardımcı olmasıdır

2

Bronşit hastalığına iyi geldiğini nefes açıcı özelliği olduğunu duymustum

4

Antiseptik, kanama durdurucu, yara ve yanık iyileştirici, iltahap önleyici kantaron yağı, daha pek çok özelliğini bünyesinde barındırmaktadır.

3

Sarı kantoron bitkisinin çayı, yağı ve kurutulmuş olarak kullanılan şifalı bir bitkidir. faydaları saymakla bitmediği söylenir. Son zamanlarda bitkilerden şifa bulma umudu çok yaygınlaştı. Hemen her bitki için benzer ifadeler kullanılıyor. Hangisi için söylenen doğru hangisi için söylenen yanlış bilmiyoruz. Uzmanlar bile bazı konularda görüş birliğine varamıyorlar. birisinin faydalı dediğine bir diğer faydasız veya zararlı diyebiliyor. Benin kantoron çayı ile ilgili en güzel anım. eskiden vapurlarda satışını yapan bir abi vardı. sabah akşam kafa ütülerdi.

paylaş - şikayet
5

Sarı kantaronu dağdan koparırsın mayıs sonu Haziran ortası gibi, bir kavanoza zeytinyağı koyup sarı kantaronu koyarsın güneşli bir yere koyarsın rengi kırmızı olunca, kullanılmaya hazırdır. Yanık da, morlukta, bere de kullan iyi gelir rahatlatır.

5

Bu yağı bizde yapıyoruz gerçekten şifalı doğal bir yağdır mide ağrısı olduğu zaman bir tatlı kaşığı ile iyi geliyor

Kantaron Yağı ortalama puanı 4.3

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler