4.8

İstanbul'un Fethi

önce - mekan kategorisine Tolga710 ekledi.
5 yorum    -   paylaş        

iyi puan

5

Daha önce farklı uygarlıklar tarafından tam 27 kez kuşatılıp alınamayan İstanbul'u dönemin Osmanlı padişahı Sultan Mehmet en büyük arzusu olan İstanbul'u fethetmek için işe koyulmuş ve 1453 tarihinde tekrar kuşatmış ve karadan gemi yürütmek gibi insan üstü olaylar yaşanan savaşta İstanbul'u fethetmiştir.

paylaş - şikayet
5

Istanbul Osmanlı padişahı fatih Sultan mehmet zamanında fethedilmiş, Fatih Sultan Mehmet'in en büyük arzusuydu istanbulu fethetmek ve adı bile fatih le başlayan komutan istanbulu fethetmiş, o ne güzel komutandır ki istanbulu fetheden diye söylüyorlardı

paylaş - şikayet
5

istanbulun fethi 29 mayıs 1453 yılında gerçekleşmiştir.vede bu fetihle 1500 yıllık bir roma imparatorluğunun sonunu getirmiştir.orta çağ kapanmış yeni çağa geçilmiştir.Fatih Sultam Mehmet yeniçerililerle 6 nisan 1453 yılında istanbulu kuşatmıştır.istanbul o zamanlaradada roma ekonomik olarakta kötüydü.

paylaş - şikayet
4

İstanbul 1453 te Fatih sultan Mehmet han ve askerleri tarafından fethedildi

paylaş - şikayet
5

Her Müslüman liderin hayali olmuştur aslında İstanbul'u fethi.. Defalarca kuşatılmıştır, defalarca hayaller kurulmuştur ve en son henüz 21 yaşında olan bir dehaya nasip olmuştur. Fatih Sultan Mehmet bu fetihle "Fatih" olmuştur. Bir çağ kapanmış, bir çağ açılmıştır. Dünyanın dengeleri değişmiştir.

paylaş - şikayet

İstanbul'un Fethi ortalama puanı 4.8

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.