4.1

çaylak terimi

önce - diğer kategorisine Tolga710 ekledi.
7 yorum    -   paylaş        

iyi puan kötü puan

5

''Çaylak'' terimi bir işe yeni başlamış ve tecrübesi olmayan kişilere verilen addır.Çaylaklar genelde o mekandaki en yeni kişi yada işi öğrenmeye çalışan kişilerdir.

paylaş - şikayet
4

Çaylak acemi anlamında kullanılmaktadır yani bir şey ya da bir yer hakkında yeterli tecrübesi olmayan kişilere çaylak denilmektedir. Bir yere diğer kişilerden sonra giden kişiye önce ki gelen tecrübeli kişiler çaylak sözcüğü ile hitap ederler.

5

Bir iste henüz yeni olan kimseler icin kullanilir. Ve cok sıklikla kullanilir. Bunu karsindakini asagilamak icin de kullananlar vardir. Bir ise basladiginda sen caylaksin bilmezsin sen çomezsin bunu yapma diye soylemler söz konusu oluyor. Ordaki kendini bu isin profesörü falan zanneder. Sana isi öğretmeye tenezzül etmez. Sadece kendi isine yarayacagi kadarini ogretir. Sonra kendi cabalarinla öğrenip cabalayip bir konuma geldikten sonra orda burda oturup bu çaylakti yanima geldiginde İşi ben ogrettim. Sayemde buralara geldi der. Ve bulunduğun konun icin bir ömür ona minnettar olmani bekler. Bu bir caylagin seruveniydi kisaca.

paylaş - şikayet
3

Çaylak demek çırak demektir henüz yeni bir işte başlamış birine denir.

paylaş - şikayet
3

çaylak kelimesi işinde daha yeni hiç birşey bilmeyen kişidir

paylaş - şikayet
5

Çaylak kelimesi bir işte amatör olan henüz acemiliğini üzerinden atamamış kişiler için kullanılan bir kelimedir. Çaylak insanlar genelde pek maaş almayan düşük kademede çalışan insanlardır. Aynı şekilde birinin yanına yardımcı olarak girmiş kişilere de çaylak denir. Çaylaklar biraz sabredip işi öğrenirlerse usta olabilirler.

çaylak terimi ortalama puanı 4.1

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.