4.5

kelebeklerin ömrü

önce - diğer kategorisine Tolga710 ekledi.
13 yorum    -   paylaş        

iyi puan

4

Kelebeklerin ömrü türüne göre 1 hafta ve 1 yıl olarak değişir. Ömrü 1 gün olan kelebek yoktur.

3

Genellikle kelebeklerin ömrünün 3 gün olduğu inancı vardır. Ama kelebeklerin birden fazla türü vardır ve bir kaç türününü ömrü 1-2 yıl arasında değişiklik gösterebiliyor.

4

Kelebek; pulkanatlılardan, yaklaşık 170 bin türü bulunan, gövdesi ve kanatları ince pullarla, türlü renklerle örtülü, dört kanatlı böceklerdir. Kelebeklerin bazıları 1 kaç gün yaşarken, göçmen kelebekleri 6 -12 ay arasında yaşamaktadır.

5

kelebeklerin ömrü geçmişten günümüze 3 gün olarak bilinerek gelmiştir ama aslında gerçek ömürleri 2-6 hafta arasında hatta daha fazla yaşadıkları yönünde yapılan gözlemler deneyler vardır.

paylaş - şikayet
4

Kelebekler aslında kozadan çıktığı ilk yerden itibaren son doğduğu yere varana kadar yaşamaya devam ediyor. Geldiği anda ölüme bırkaıyor

4

1 gün yaşıyorlar diye niliyordum biliyorsunuz ki tırtıl kozalak oluşturup kelebek oluyor yani 2 evrimli bir canlıdır kelebek

5

Kelebekler doğada çok çabuk dikkat çeken görüntüsüyle adete bir şaheseri andıran canlılardır.Kelebeklerin ömrü gerek edebiyatta olsun gerek günlük yaşamda 1 gün diye tabir edilse de araştırmalara göre bu kelebeklerin yaşadığı yer ve türüne göre ömürleri 1 gün ile 1 yıl arasında değişebilmekte.

paylaş - şikayet
5

Kelebeklerin ömrü bilinenin aksine bir gün değildir. Kelebeklerin türüne göre ortalama ömürleri değişmektedir. 1 yıl kadar yaşayan kelebek türleri de bulunmaktadır. Kelebeklerin ömrü bir gündür sözü ömürlerinin çok kısa olduğunu vurgulamak amacı ile ortaya çıkmış bir sözdür.

5

Kelebeklerinin ömrünün 3 gün olduğu söylenir ve hepimiz bunu böyle bilinir ama aslında kelebekler daha uzun süre yaşarlar. Bazı kelebek türleri ortalama 1-2 hafta yaşayabilrilerken bazıları ise 1 yıla yakın yaşayabilirler.

paylaş - şikayet
5

Kelebeğin ömrü birçok insanın edebi malzeme yaptığı bir konudur. ancak bilinenin aksine kelebeklerin ömrü bir iki gün ya da yalnızca 2 hafta değildir. Kelebeklerin ömürleri kelebeklerin cinslerine göre değişmektedir. kelebek ömrü diye bahsedilen edebi terim ise bir şey ne kadar kısa ömürlü olduğunu anlatmak için kullanılır.

5

Kelebeklerin ömrü çok kısa çoğunlukla bir hafta yaşıyorlar bu bilinen bir gerçek ama bazıları bir ay yaşıyor diye duymuştum, bazı cinsleri daha uzun ömürlü olan kelebekler varmış, araştırma yapmak lâzım

paylaş - şikayet
5

Bazı kelebekler 1 gün yaşarken bazıları ise senelerce yaşayabilir yani kelebeğin cinsine bağlı

kelebeklerin ömrü ortalama puanı 4.5

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.