5.0

Taburcu

önce - diğer kategorisine ozgeee51 ekledi.
4 yorum    -   paylaş        

iyi puan

5

Hastaların hastanede tedavi gördükten sonra mesela ameliyat olduktan sonra da hastaneden çıkmalarına taburcu olma işlemi denmektedir

5

Eskiden savaşta yaralanan askerlerimiz tedavi edilip iyileştirildikten sonra tekrar tabura döndükleri için onlara taburcu denilmiştir. Gazi olmaları onları savaşta çatışmaktan geri bırakmamıştır. İyileştin yerine taburcu denilmesi günümüze kahraman Türk askerinden yadigardır bizlere.

paylaş - şikayet
5

taburcu olmak demek bir insanın tedavi edildiği kurumdan yada başka bir yerden çıkarılması işidir.birinci dünya savaşında tüm halk gibi hekimlerde savaşa katılırlar cephelere giderler vede ralardada hekimlik yaparlar vede onlara tedaviye gelenlerin iyileşmeleri ardından tekrardan tabutlarına giderlerdi vede ondan sonrada nereye gitti dediklerinden taburlarına gittiler denirdi.

paylaş - şikayet
5

Taburcu kelimesi hastanede işi biten insanların hastaneden ayrılması için kullanılan kelimedir. Taburcu olmak vakti gelen hastanın gerekli evrak işlerini hallederek hastaneden ayrılmasıdır. Bu nedenle muhtemelen her hastanın istediği bir şeydir.

Taburcu ortalama puanı 5.0

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.