3.5

Kozmetik ürünlerinin cilde zararı

önce - ürün kategorisine Vicna ekledi.
16 yorum    -   paylaş        

iyi puan kötü puan

5

Fondötenlerin o yağlı yapısı ve kapatıcı özelliği sayesinde cilt gözenekleri fondöteni emiyor ve böylece cildin Ph değerini bozarak, cildin yağlanmasına, ton eşitsizliğine ve sivilce oluşumuna neden oluyor.

paylaş - şikayet
4

Kozmetik ürünlerini çok fazla kullanmamaya çalışıyorum. cilde verdiği zararları okudukdan sonra doğal yollara başvurdum.içlerinde kullanılan maddeleri mutlaka araştırın. bir çoğu cilde aşarı zarar veren ve tedavisi mümkün olmayacak hasarlara yol açabiliyor. cilt bakımı için kendim evde yapabileceğim kremleri ve bakım maskelerini kullanıyorum. ruj gibi allık gibi kozmetik ürünlerini de kendim yapmaya başladım. mümkün olduğunca doğal olmasını istiyorum. En son parfüm denemeleri yapıyorum. herşeyin doğal olanının satın almaya kalktığımızda çok yüksek rakamlar karşıma çıktı bunun içinde araştırıp yapabileceğim şeylere para vermeme kararı aldım.

3

Bence kesinlikle zararı büyük en iyi markaların bile zararı olduğunu düşünüyorum doğal bir şekilde gerçekten kimyasal olmadığını bildiğimiz ürünler kullanmak en doğrusu ama çoğu kişi buna özen göstermiyor

paylaş - şikayet
4

Bircok zararı vardır cilde fondötenler içerisindeki maddelerden dolayı gozenekleri tıkar ve bunun sonucunda sivilce ve siyah nokta olusur cilt temizligi için kullandığımız ürünlerin bircoğu cilt yapımizın bozulmasına sebep olur bu nedenle bir ürün alırken ürunün içerigine dikkat etmek lazım silikon paraben sls ve sülfat icermemelidir

paylaş - şikayet
5

Kimyasallar oldukları için direk sivilcelere davetiye çıkartırlar. Kaşıntı veya alerjik reaksiyon göstermeleri mümkündür. Sahte kozmetik kullanılmamalı. Ve cilde makyaj uygulanmadan önce zararı en aza indirmek için baz uygulanmalıdır.

paylaş - şikayet
3

Kozmetik ürünler genellikle doğal malzemelerden yapılmadıkları için vücuda bazı zararlı etkileri olabilir.

paylaş - şikayet
5

Tess geritsen ın her kitabı. Türk olarakta Ahmet Ümit öneririm. Ben polisiye okumaya bayılan biriyim ve bu iki yazar benim en beğenerek okuduğum yazarlar.

3

Eğer iyi temizlenmezse her şekilde kötü zararları vardır ama makyaj cilde uygulandıktan kısa süre sonra çok iyi temizlenirse bir zararı olacağını düşünmüyorum. Artık yüzü temizlemek için yüz masaj aletleri çıktı. Titreşiyor falan. Onları tavsiye ederim.

paylaş - şikayet
2

Aslinda icerisinde kimyasal az olan urunleri tercih ederlerse daha iyi olur digerleri kadar zarar vermez ve farmasi buna en guzel ornek olabilecek firma

3

İNSAN DOĞASINA AYKIRI DOĞAL OLMAYAN ÜRÜNLER HER ŞEYDE OLDUĞU GİBİ BİZE DE ZARAR VERİR. BİR ÇOK KOZMETİK ÜRÜNÜ TAMAMEN KİMYASAL . BİR KISMI DA YARI KİMYASAL. SONUÇ OLARAK HEP BİR KİMYASALLIK VAR. VE BUNUN DA BİZE KARŞI MUTLAKA ZARARI OLACAKTIR

paylaş - şikayet
4

Kozmetik ürünlerin içerisine paket yiyecekleri konulduğu gibi çeşitli koruyucu ve ürünün zamanın arttırıcı maddeler konulmaktadır. Bu kimyasal maddeler cilde büyük zararlar verebilmektedir. Verdiği zararlar hemen anlaşılmadığı için insanlar bunu fark etmeyebilir. Ancak özellikle ucuz kozmetik de çok zararlı kimyasallar kullanılıyor.

4

Kozmetik ürünlerinin cilde zararları içeriklerinde bulunan kimyasallardan kaynaklanmaktadır. Çünkü kozmetik ürünlerde insan sağlığı için zararlı çok fazla madde bulunmaktadır. Hatta bazı kozmetik ürünlerde kanserojen içeren maddelerde bulunmaktadır. Kozmetik ürünlerinin zararları kısa vadede anlaşılmasa da uzun vadede ortaya çıkmaktadır. Cildi kozmetik ürünlerin zararlarından korumak için doğal içerikli ürünlere yönelmek gerekir. Ayrıca çok fazla makyaj yapmamaya da özen gösterilmelidir. Özellikle fondöten gibi gün boyu cildin hava almasını önleyen ürünlerden uzak durmak gerekir.

4

Katkı maddesi olanları kullanma sakın ucuz olanları kullanma cilde zararlı

paylaş - şikayet
4

Deri vucüdumuzun en büyük organıdır ve havalanarak gereksimimlerini sağlar gün içerisinde makyaj malzemeleriyle havalammayan deri erken kırışıklık yaşlanma cilt kanserine kadar giden sorunları beraberinde getirir.

Kozmetik ürünlerinin cilde zararı ortalama puanı 3.5

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.