3.5

Ygs sınavı

önce - diğer kategorisine Sevko27 ekledi.
4 yorum    -   paylaş        

iyi puan kötü puan

5

Yükseköğretime geçiş sınavıyla bilinen bu sınav son yıllarda isim değiştirerek tyt sınavı olmuştur 2010 yılından 2017 yılına kadarismi ygs olan bu sınav iki yıllık üniversite ve dört yıllık übniversite isteyenlerin girmesinin zornlu olduğu bir derecelendirme sınavıdır sınavı yapan kurum ÖSYM kurumudur . BU sınavın belirli bir sınav ücreti vardır ve öğrenciler bu sınava hep bir heyecan altında girmektedir o yüzden dikkat edilmesi gereken zorlu bir sınavdır.

paylaş - şikayet
3

YGS sınavının açılımı yükseköğretime geçiş sınavı idi. Üniversite sınavının ilk aşamasıydı. İçerisinde 40 türkçe, 40 matematik, 40 sosyal bilimler ve 40 fen bilimler sorusu bulunmaktaydı. LYS sınavından daha etkiliydi puanları. Ancak sistemi değiştirdiler. Artık 40 türkçe ve 40 matematiğe karşı 20 sosyal bilimler ve 20 fen bilimler sorusu bulunmaktadır. Ne kadar iyi olduğu tartışılır.

4

Aziz yıldırım gelir. Her şey düzelir. Seneye bakalım artık bu sene biyti fener kümede kalsa yeter.

paylaş - şikayet
2

YGS sınavı üniversite için girilen sınavlardan biriydi fakat kaldırıldı. Bu sınav sisteminde önce YGS girilir. Daha sonra bölüme göre LYS sınavına girilir ortalama sonuç ile üniversite tercihi yapılırdı. Sadece YGS ile alan bölümlerde bulunuyordu. Sınav içerisinde 40 Türkçe, 40 Matematik, 40 Sosyal, 40 Fen sorusu bulunmaktadır.

paylaş - şikayet

Ygs sınavı ortalama puanı 3.5

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.