4.4

Pragmatizm

önce - diğer kategorisine Ayhanmete ekledi.
7 yorum    -   paylaş        

iyi puan kötü puan

5

Pragmatizm, bir diğer adıyla Faydacılıktır. Kişiye fayda sağlayacak şeylerin iyi ve doğeu olduğuna inanılır. Yani bu alet ya da bu insan benim hayatıma bir yarar bir fayda sağlıyorsa o benim için iyi ve doğrudur mantığıdır.

paylaş - şikayet
5

Ideal dünyada olması gerekene karşı gerçek dünyada neyin basarilabildigini ifade eder.

5

Antik Yunanca dayanan Romandaki Stoacı Felsefesi öncesi dönemdeki felsefe anlayışıdor. Pragmatizm'de esas olan kişinin faydasızdır. Kişinin faydası için yapması gereken her şey mübajtır anlayışı gibi. Hazcılığa bu noktada benzer. Hedonist ahlaka temel analı birimi haz neyse tam olarak da fayda ve çıkar kavramı budur. Bu anlayıştan da gayri ahlaki diyebileceğimiz etik olmayan noktalar mevcuttur.

3

Faydacılıktır.Doğruluk denen olguyu tek taraflı olarak yalnız eylemlere bağlayan ve bu eylemlerin sağladığı faydaya göre değerlendiren felsefi görüştür.

4

Doğruluğu ve gerçekliği tek Tek yanı olarak, yalnız eylemlerin sonuçları ile değerlendiren ve onları yanlızca sağladığı “fayda” açısından bakan akım felsefede, pragmatizim adı verilir. Felsefede faydacılık hem iyinin teorisi hem de doğrunun teorisidir

paylaş - şikayet
4

paragmatizm sonuca odaklanan bir düşünce sistemidir. Türkçemize de faydacılık olarak geçmiştir.bunda insanların yaptıkları hareketlere bakılmaz onun sonunda ne meydana geldiği önemlidir.bu tip insanlar için her zaman başarmak gerekir başarı çok önemlidir.yani işte başarı vede sonundada ne kazandıkları önemlidir.

paylaş - şikayet

Pragmatizm ortalama puanı 4.4

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.