4.6

Elli Türk Lirası

önce - diğer kategorisine Gürcan ekledi.
5 yorum    -   paylaş        

iyi puan

5

En sevdiğim paralardan biridir.Onun o turuncu rengi gözlerimin önünde ahenkle dans edişi.Üstündeki Atatürk'ün keskin bakışları.Keşke olsa da haracasak.Kış aylarinda sol ve sağ cebinize 2 şer adet 50 TL koymanız sizi ısıtacak ve kış aylarinda soğuktan koruyacaktır.

paylaş - şikayet
5

Kahverengi tonlarındaki paramızdır. Ön yüzünde Atatürk'ün resmi, arka yüzünde ise ilk kadın romancımız Fatma Aliye Hanım'ın resmi bulunur. Tedavülde bulunan üçüncü en değerli kağıt paramızdır.

Elli Türk Lirası
paylaş - şikayet
3

Yanındayken güven verir ama dikkat etmezsen çabuk tükenir.

paylaş - şikayet
5

Türkiye Cumhuriyetinin kağıt paralarından biridir. Bu paranın rengi altın rengindedir. Bu paranın önünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resmi bulunur. Arka yüzünde ise, Fatma Aliye Hanımın resmî bulunmaktadır. İnsanların en çok cebinde bulunduğu paradır. Bu parayla anım var. Annem her Konya’ya gittiğinde babam anneme harçlık olsun diye 50 tl verir. Konya’daki teyzemgiller birşey yapacağında annemden para istediklerinde annem “bozuk yok, 50 tl var. Siz verin ben size sonra bozdurunca veririm” derdi. Annem her dediğinde teyzemgil “enişteme söyleyelim de sana bozuk versin abla” derlerdi. ;) her 50 tl konusu olduğunda bu olay konuşulur.

5

Her öğrenci için değerlidir ne azdır ne çok her öğrenci nin kurtarıcısıdır bozduruduğda çabuk biter bızdurmassan ömür boyu durur yerinde

Elli Türk Lirası ortalama puanı 4.6

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.