5.0

Güdülenme

önce - diğer kategorisine Haticemirac ekledi.
3 yorum    -   paylaş        

iyi puan

5

Günlük yaşantımızda sürekli davranışta bulunan bir yerden başka bir yere gider alışveriş yapar kitap okur yemek yer televizyon seyreder telefonla konuşur hayal kurar ya da uyuruz bu davranışların hiçbiri durup dururken yapmayız bizi bu davranışları yapmaya iten nedenler vardır Şu anda kendinize sorun ne için bu dergiyi okuyorum diye bir ders gereği olarak ya da sınava hazırlanma istediğiniz ya da konu ilginizi çekti için okuduğunu görürsünüz.

5

Ihtiyaç, dürtü, güdü, davranış ve doyum sürecinin tümüne güdülenme ya da motivasyon denir. Güdülenme üzerinde fizyolojik ve psikolojik sağlık için nesnel gereksinimlerin kendimiz için iyi ya da yararlı gördüğümüz kazanmaya çalıştığımız değerlerin amaç niyet ve duygularımızın etkisi vardır.

5

Güdülenme, bireyin günlük hayatında yaptığı çoğu davranışın altında yatan temel nedendir. Güdülenme bizi bazı davranışlarda bulunmaya iten nedenler ve güçlerdir. Güdülenme sayesinde daha istekli hale geliriz ve yaptığımız işe olan ilgimiz daha da artmış olur. Bu bakımdan önemlidir.

Güdülenme ortalama puanı 5.0

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler