4.4

Leblebi Yemek

önce - diğer kategorisine tenten ekledi.
8 yorum    -   paylaş        

iyi puan kötü puan

5

Leblebi Çoruma Haş Bir Kuruyemiş Olup Çayın Yanında İyi Gidir

paylaş - şikayet
5

Leblebi, Çorum ile ün kazanmıştır. En ünlü kuruyemişlerdendir. Birçok çeşidi vardır. Soslu leblebi, acılı leblebi, beyaz leblebi, çikolatalı leblebi ya da leblebi tozu... Benim en sevdiğim kuruyemişlerden biridir. Ye ye doymuyorum. Hele bir de yeni kavrulmuşsa sımsıcacıksa bir de mis gibi kokuyorsa yeme de yanında yat :) Ama fiyatı da el yakar hale gelmiştir.

paylaş - şikayet
3

Leblemi yemek guzeldir helede corum leblesi mukemmel annem bize leblebi tozu yapardi bizden cok yerdi bende gazoz ile leblebi yemegi cok severdim birde hesap makinelerinde leblebi yazmayi

5

Çorum'da bulunduğum sürede çok severek yemiştim. İstanbul'da da özellikle şekerli leblebiyi çok severek yiyorum. Ayrıca sarı leblebileri ezip toz haline getirip, içine şeker katarak yemeyi de çok seviyorum.

paylaş - şikayet
3

Leblebi çok sevdiğim bir kuruyemiş türüdür.Ayni zamanda leblebinin en iyisi Çorum şehrinde yetişir ve yenilir.

4

Leblebiyi öle tek yemedim ama boza içine atıp yedim bozaya ayrı bir tat veriyor

5

Çorumda leblebinin 200 çeşidi var. Mide hazmında çok yararlı bir kuru yemiştir. Ayrıca diyette olanlara çok iyi bir ara öğün olarak ta gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz.

paylaş - şikayet
5

Leblebi yemek çok mükemmel bir yiyecektir .nohut yapılır. Genelde de Çorum ilimizde özdeşleşmiş. Ama başka yerlerde de yapılır. Çorum ilimizde her yerde leblebi dükkanları ile karşılaşırız. Leblebici kavrulmuş olarak yapılırlar bazen şekerli olarakta bazende çikolatalı olarakta yapılır lar bir çok yerde de baharatlı biberli olarakta yapılırlar.bende leblebi tozu olarakta şekerli olarakta yapılırsa vede onun berabere şu İçmesi gerekir.

paylaş - şikayet

Leblebi Yemek ortalama puanı 4.4

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.