4.8

Bebeklerde gaz çıkarma

önce - diğer kategorisine Ormanci ekledi.
5 yorum    -   paylaş        

iyi puan

5

Anne babaları uyutmayan bebeğin sırtını sıvazlayarak gaz çıkışını sağlama olayidir

4

Anne ve babalar bilirler ki bebeklerin bir gaz çıkarması için gerektiğinde kırk takla atılır hatta amuda bile kalkılır. Yavrucaklar o gaz için sancı çekerler ve ağlarlar çıkarana kadar. Erkek bebeklerde daha sorunlu olur bu iş. Her beslenmeden sonra kucaklanarak yardımcı olunabilir.

5

Bebeklerde çok fazla gaz olduğundan bunu çıkaramayan bebekler sık sık ağlarlar. Sürekli acı çektikleri için uyumaları da bir hayli zordur. Doktorlar zinco, biogaia, metsil gibi rahatlatıcı organik ilaçlar verirler. Bebek bu ilaçlardan sonra biraz daha rahatlar. En çokta annenin kimyon gibi baharatlar tüketmesi istenir. Gaz problemleri yaklaşık 6 ay sonra yavaş yavaş azalarak biter. Hem bebek için hem de anne için sıkıntılı bir süreçtir.

5

Bebeklerde gaz çıkarma mutlaka yapılması gereken bir durumdur çünkü Eğer bebek gaz çıkartması gece huzursuz olur ve uyuyamaz uyuyamayan bir bebekte sürekli ağlar ve anne babayı uyutmaz bebeğin gazını çıkartmak için çok kolay bir yöntem vardır omuzundan aşağıya bebeği sarkatacaksınız ve sırtının yumuşak hareketlerle hafiften vuracaksınız bu şekilde bebek Kısa bir süre sonra gaz çıkartacaktır

paylaş - şikayet

Bebeklerde gaz çıkarma ortalama puanı 4.8

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler