5.0

Dut

önce - ürün kategorisine Cengaver ekledi.
5 yorum    -   paylaş        

iyi puan

5

Dut çok yararlı ve çok lezzetli bir yiyecektir.Özellikle bahar ve yaz ayların da dut ağaçları hem tadı ile hem de lezzeti ile süslerler.Ben özellikle kırmızı dutları çok severek yiyorum.Dut reçeli gibi pek çok tarif te vardır.Kansızlık, iştahsızlık gibi hastalıklara faydalıdır.

paylaş - şikayet
5

Küçük tatlı bir meyve.Ağaçtan genelde yerlere naylon sererler ve ağacı sallarlar.Böylece dutlar aşağı düşüyor.

paylaş - şikayet
5

Dut, çok tatlı bir meyvedir. Farklı türleri vardır. Beyaz dut, kırmızı dut vb. Çok tatlı ve lezzetlidir. Taze taze tüketilebilir. Kurutularak tüketilebilir. Reçeli de yapılabilir. Çok sağlıklı ve faydalıdır. Bol bol yiyiniz. Afiyet olsun.

paylaş - şikayet
5

Bir meyvedir çok yumuşak şeker gibi tadı olan bir meyvedir ,siyah ve beyaz renk çeşidi vardır , hatta bunların pekmezide yapılır çok şifalıdır çok severim bende hem meyvesini hem pekmezini, küçükken bol bol annem bana bundan yediriyordu ,o zamanlar hastaydım beni iyileştiriyordu bu meyve ve ondan yapılan pekmez.

paylaş - şikayet
5

Çocukken ağaçtan topladığımız tatlı güzel meyve pekmezi bile var siyahı yeşili var yemesi zevkli bağırsakları çalıştıran bir meyve ama fazlası cırcır yapar aşırı kaçırmamak lazım

paylaş - şikayet

Dut ortalama puanı 5.0

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.