4.2

Hoparlör

önce - ürün kategorisine Volkansakin ekledi.
5 yorum    -   paylaş        

iyi puan kötü puan

4

Arabalarda, bilgisayarlarda, televizyonlarada bağlanabilen sesi değişik bölgelere verebilmek için ve daha füçlü sesler alabildiğimiz bir ses düzeneğidir.

5

Sesi dışarı veren bir düzenek. Telefonda televizyonda radyoda bilgisayarda sinemada görüntü ve sesin olduğu her dijital gereclerde var . Kapı diyafonunda bile var . Gerekli mi evet gerekli ve önemli.

5

Hoparlör elekrik akımını ses titreşimlerine çevirmeye yarayan bir alettir. 1925 de bulundu. Mıknatıs, bobin, ve diyafram denilen bir levhadan oluşur.Daha önce kaydedilip elektrik akımına çevirilen ses titreşimlerini tekrardan bu diyaframın hareketleri marifeti ile ses titreşimine çevirir.

paylaş - şikayet
2

Sesi dışarı vermeye yarayan sistemdir hem telefonlarda hem de müzik setlerinde vardır bu sistem dışarıya sesi daha yüksek verir faydalı bir uygulama ama ben pek kullanmıyorum bu uygulamayı ben bu şekilde daha zor anlıyorum sesleri.

paylaş - şikayet
5

Sesleri yükseltip duymamızı sağlayan alettir.sesi dışarıya vermeye ve daha yüksek sesle duymamızı sağlar. Bir anlamda eski ses sistemidir. Düğünlerde, seçim arabalarında, önceden teyiplerde vardı. Benim bir anım da bu aletle. Kına gecemi bahçede yaptık. Bilgisayara şarkılar indirdim. Hoparlörle dışarı verip oynayacağız. Sen kınanın ortasında bozul. Ben rezil ben kepaze tabi. O günden sonra ne adını andım ne evime aldım şimdiye kadar.

Hoparlör ortalama puanı 4.2

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.