5.0

Tükenmişlik sendromu

önce - diğer kategorisine durusel ekledi.
5 yorum    -   paylaş        

iyi puan

5

Tükenmişlik sendromu bitmişliğin adlandırılmış hali
Çaresizliği hissetmek özgüveni yitirmek hayata küsmek

5

Tükenmişlik sendromu verebileceği hiç bir şey kalmadığını düşündürmektir buda eşittir çaresizlik bıkkınlık yapacağı işlere devam edememe tükenmişlik hissi gibi duyguları verir çağımızın yeni model ünlü hastalığı nede olsa parasız adam tükenmişlik sendromuna yakalanmaz zengin hastalığı bu

5

Öğretmen hastalığıdır genelde bilimsel çalışmalarda hep öğretmenin tükenmişlik üzerine çalışmalar yapılır,uğraş uğraş öğrenmesin öğrenciler ondan sonra işinden keyif alma yeni birşey yapmaktan keyif alma yapacağına inanma hiçvirşeyi değiştiremem psikolojisine gir geçmiş olsun tükenmişlik sendromuna yakalandınız.

paylaş - şikayet
5

Tükenmişlik sendromu kişinin hayatla bağlantısının kesilmesi ve onu hayata bağlayan hiç bir şeyin kalmamasıdır. Bu kişiler mutsuzdur, gelecek beklentisi yoktur. Günlük işlerini yapmak bile istemezler, tembelleşirler. Bu kişilerin mutlaka psikologa giderek tedavi görmesi gerekir.

5

Tükenmişlik sendromu bence kişinin hayatında kendisini ayırması gereken zamanı da işi için ayırması sonucunda ; iç enerjisini ve motivasyonunu kaybetmesi sonucunda kişinin kendisini sönmüş yanardağ gibi hissetmesi ve amaçlarından uzaklaşması demektir.kişinin iş verimini düşürdüğü gibi hayat kalitesinde de ciddi şekilde düşüşler yaşanmasına yol açar.Tükenmişlik Sendromuna maruz kalan kişiler hayatlarında yeni hobiler eklemesi onların yararınadır.Eğer ki bu durumdan kendileri ve yakınlarının çabalarıyla kurtulamıyorlarsa uzman bir destek almaları gerekir.

Tükenmişlik sendromu ortalama puanı 5.0

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.

para kazan