4.7

Çocukluk yılları

önce - diğer kategorisine durusel ekledi.
8 yorum    -   paylaş        

iyi puan

5

Hiç unutulurmu çocukluk yılları en masum yılları en mutlu yıllardı çocukluk yılları herşey o zaman bir başka güzelmiş

paylaş - şikayet
5

Çocukluk yılları , hayatımızın en güzel anlatı idi. Keşke o günlere dönebilsem dediğim, yıllardı. Şimdiki zaman hiçbirşeyin tadını cıkramıyoruz, çocuk luk yıllarına keşke geri dönebilsem.

paylaş - şikayet
5

80 li yıllarda doğup 90 lı yıllarda çocukluğunu yaşayan,sokaklarda büyüyen,arkadaşlarla oyunlar oynayan son nesillerden biri olarak özlemini çektiğim ve keşke hiç büyümeseydim o günlerde kalsaydım dediğim zamanlardır. Yokluk zamanında bir bisiklet almak için bütün bir yaz tatili boyunca çalışmak durumunda kalmıştım. Akşam ezanında eve dönmenin heyecanını da özlüyorum.Arkadaşlarla bitmez maç oynamalarımızıda.hey gidi günler hey.

3

Çocukluk yıllarım tam bir dramla geçti. İlkokulu köyde bitirdim. Köyde yürümeye başlar başlamaz seni bir hayvan çobanı yapmaya başlarlar. Ben hindi otlatmayla başladım. Mesleğe aşama aşama gittim. Sonra kuzu, buzağı daha sonra koyun, en sonunda da ineklerin çobanlığından emekliye ayrıldım. İşten evin yüzünü göremezdik, devamlı yabanda ekmek mücadelesiyle geçerdi günümüz. Sonra şehre göçtük de köyün işinden ve sıkıntılarından kurtulduk.

paylaş - şikayet
5

Çocukluk yılları hayatımızın en güzel zamanlarından biridir. Devir değiştikçe o yıllara ait olan şeyler birbir kaybolur. Bizim zamanımızda tasolar, ateri oyunları, sokak oyunları, eski okul zamanları birçok şey var hatırası olan. Bu zamanda hepsi kaybolarak geçmişte kayboldu gitti.

paylaş - şikayet
5

Çocukluk yılları benim için çok güzel yılların olduğu,dolu dolu geçirdiğim yıllardır.Endişe ve hayat mücadelesi gibi fikirlerin olmadığı çoğu zaman hep oyun ile meşgul olunan yıllardır.Çoğu insan keşke o yıllara geri dönebilsem ve hep o yaşta kalsaydım diyebiliyor çünkü gerçekten insanın hem beyin yapısı hemde karşılaştığı sevgi ve merhamet karşısında iyi geçirdiği yıllardır.Çocukları severim.

5

İnsan büyüdüğünde nedense geçmişe hep bir özlem duyar.Aslında çocukken bir an önce büyümeyi isteriz.Zaman geçmiyor gibi gelir ama zaman çok acımasız ve hızlı ilerlediğini ileri ki yaşlarda tecrübe ederiz.Çocukluk yıllarım en güzel zamanlardı.Çıkarsız ilişkiler vardı.Hiç bir çocuk ötekinin kuyusunu kazmaya çalışmazdı.Arkasından konuşmazdı .Birden fazla çocuk topluca oyun oynayabilirdi ve güzeli de sorumluluk denen şeyin ne olduğu bilmezdik.Büyüdükçe artıyor yalnızlığımız ve sorumluluğumuz. Keşke çocuk kalabilseydik.

5

Tadını damağımda kaldığı , derdin tasanın olmadığı, gelecek kaygısı , iş kaygısı yaşanmadığı, hayal kurmanın daha güzel olduğu dönemlerdir.

Çocukluk yılları ortalama puanı 4.7

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.