4.5

Öğretmenlik mesleği

önce - diğer kategorisine Gürcan ekledi.
8 yorum    -   paylaş        

iyi puan

5

Her insanın hayatına dokunuşlar yapan, öğreten, öğretirken bir taraftan eriyen, erirken aslında çoğalan, fedakarlık örneği insanların mesleğidir. Herkesin hayatında önemli dönüm noktalarına imza atmış bir ya da bir kaç öğretmen vardır.

Beni de küçük bir Ege Köyünden çıkarıp parasız yatılı okula gönderen, hayatımı olabileceğinden bambaşka noktalara çeviren İlkokul öğretmenlerim vardı. Minnet ve dua ile...

1

Bir öğretmen adayı olarak bu başlığa cevap yazmasaydım gerçekten ayıp olurdu. Türkiye'de öğretmenlik, hak ettiği değeri göremeyen bir meslektir. Adam kayırmanın, torpilin en üst seviyede olduğu, hak edenin hak ettiği yerde olmadığı, üst mevkilerde tanıdıkları olması ayrıcalığıyla vasat insanlara minicik beyinleri emanet edildiği bir meslektir öğretmenlik. Ankara'da dayın varsa her zaman hayatta 5-0 önde başlarsın. Bizim gibi yeni nesiller de evimizde oturur, genç nesillerin nasıl o insanlara emanet edildiğini izleriz. Allah herkesin gönlüne göre versin.

5

Öğretmenlik mesleği sabır ister en zor meslektir aslında öğretmenlik emek ister, öğretmenlik yapmak kolay değil herkes yapamaz bu mesleği çünkü bir öğretmenin bir çok sorumluluğu var ama bazıları öğretmenlik yapar yani her öğretmen hakkıyla mesleğini yapmaz çünkü gerçek öğretmen bütün sorumlulukları yapan herşeye çözüm bulan baştan sağma gitmeyendir

5

Dunyanin en guzel meslegidir. Gelecegi nakis nakis ilmemek islersiniz. Gelecegin doktor hakim anne babasini yetistirirsin. Gozunun icine bakarlar. Gozlerindeki isigi umudu gorursunuz. Boyle bir ortamda mutsuz olunur mu? Ben de bir ogretmenim. Ama malesef kpss ye takilip bu kutsal meslegi yapamiyorum. Yine de bu meslegi sectigim icin gurur duyuyorum.

5

Öğretmenlik kutsal bir meslek olarak görülür. Buna rağmen yetrince değer verilmediğini düşünüyorum. Sabır isteyen bu meslek teki herkese gerçekten sabır diliyorum.

5

Öğretmenlik en kutsal mesleklerden bir tanesidir. Hz Ali buyurmuştur ki " Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum ." demiştir.Bir şeyler öğretebilmek işte bu yüzden çok önemlidir.Öğretmenlik; Eğitim Fakültesi mezunu olan, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda veya dershanelerde ders veren kişilere verilen isimdir.İlk Baş Öğretmenimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'tür...Öğretmenlik mesleğini icra edecek kişilerde liderlik ,temsilcilik vasfı bulunması gerekir.

5

En kutsal ve meşakatli meslek. Bu mesleği yaparken oldukça sabırlı, duyarlı, hassas ve öğretmek kadar hergun öğrenmeye hevesli olmak gereklidir.

paylaş - şikayet
5

Bir fizikçi atomu parçalayabilir...
Bir kimyacı kimyasal reaksiyonları yönetebilir...
Bir doktor bir insanı yaşatabilir...
Ama bir öğretmen olmazsa yukarıda saydıklarım hiç bir işe yaramaz...
Çocukluğumuzdan kocaman insanlar olduğumuz üniversiteye kadar...
Hocalarımıza çok şeyler borçluyuz...

paylaş - şikayet

Öğretmenlik mesleği ortalama puanı 4.5

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.

para kazan