4.7

Doğalgaz Faturası

önce - ürün kategorisine güneş ekledi.
10 yorum    -   paylaş        

iyi puan

5

Doğalgaz faturası genellikle içerisinde yıkılmış olan doğalgazın petekler aracılığı ile Evin her yerine eşit bir şekilde ısıtılması ile ay sonunda ne kadar açıldıysa peteklerin faturada o kadar gelmektedir ve doğalgaz faturası bu sene %100 zam geldi bakalım inşallah çok az gelir

5

Kışın evimizi ısıtmak için yakıt olarak kullandığımız doğalgaz, bize ay sonunda fatura olarsk gelmekte. Bu aralar biraz şişkin gelebilir Doğalgaz Fatura sı. Ekonomik olmak için odaya oda termostatı takılmalı. Odanın sıcaklığı kontrol edilmeli. Peteklerde dolaşan suyun sıcaklığı ile ekonomik Doğalgaz Faturası beklemek hata olur. Oda sıcaklığı ayarlanarak ekonomi yapılır. Kullanmadığınız odaları kapatın, kombiyi 55-60 dereceye ayarlayın, oda termostatını 23-25 derece yapın isteğe göre. Peteklerin üzerine ıslatılmış havlu bırakın, odanın nemi güzelleşsin.

5

Doğal gaz faturası en yüksek gelen bir faturadır. Parası olmayana zor ödemesi ama mecbur herkes kullaniyor bu zaman doğal gaz zamanı

5

Doğal gaz faturası şuanda kış ayının girmesiyle birlikte en büyük sorunlardan biridir. Soğukta ısınmak için açsan ayrı dert açmasan ayrı dert. Açıyorsun doğal gaz faturası geliyor çok yüksek rakamlar. 700-800 gelen insanlar var bir sürü.

paylaş - şikayet
5

Doğal gaz faturası kış aylarında insanların başının belası olan yüksek meblağlar ödeten faturadır. Açmasan donuyorsun, azıcık açsan ödediğin paraya değmiyor. En sonunda köklüyorsun ve ay sonunda köklediğin miktarın 2 katı kadar para ödüyorsun.

5

Doğalgaz faturası doğalgaz kullanımı sonunda gelen ödenmesi gereken meblağnın üzerinde yazılı olduğu kağıttır. Kim ne kadar kullanıyorsa o kadarını öder kombili evlerde. Herkes kendi kombisini ne kadar doğalgaz yaktıysa kendi şahsına bir fatura gelir ve o şekilde 200 lira 500 lira 700 lira Neyse yaptığı meblayi öder. Fakat eğer merkezi sistemli bir apartmanda oturuyorsanız o zaman apartmana bir meblağ gelir ve bu fiyat eşit olarak bölüşülür ya da evin metrekaresine göre bölüşülür. Bu durumda şöyle bir dezavantajı vardır. Siz isterseniz eviniz çok sıcak diye kaloriferi yakmayın gene de payınıza düşen meblağı ödemek zorundasınızdır. Bu sebeple merkezi sistem evleri tasvip etmiyorum. Ama merkezi sistemde de gerçekten çok güzel ısıtılıyor bence evler. Gerçi ısınmayan yerlerde ve sanırım. Alt katlar daha kolay ısınırken, üst katlar ise ısınmıyor diyebilirim.

paylaş - şikayet
4

doğalgaz faturası insanların evlerine bağlattıkları doğalgaz sebebi ile kullandıkları bir miktar doğalgazın ücreti olarak gösteren vede ödedikleri yazılı kağıtlardır. doğalgaz faturalarının öncelikle insanların doğalgaz firmasına abone olunması gerekir vede ondan sonrada faturası aydan aya gelmeye başlar.

3

Doğalgaz faturası, özellikle kış mevsimlerinde bakmaua korktuğumuz, gelmesini istemediğimiz bir faturadır. Doğalgaz faturaları genellikle kabarık olur çünkü doğalgaz ülkemizde çok pahalıdır. Bu faturalar özellikle asgari ücretle çalışanlar için tamamen korkulu bir rüyadır. Doğalgaz faturasının kabarık gelmemesi için doğalgazı daha az kullanmak ve daha kalın giyinmek iyi olabilir.

5

Genelde doğalgaz faturaları kullanılan doğalgaz miktarının metreküp cinsinden ilgili fiyat kuruna çarpılması ile oluşur. genelde faturada kullanılan gaz miktarı ve vergiler vardır. Ama vergisi elektrik faturasından azdır. Kış aylarında yüksek faturalar gelir. Banka ve gaz şirketinin veznesi ya da internet üzerinden yatırılabilir.

Doğalgaz Faturası ortalama puanı 4.7

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler