4.6

Refleks

önce - diğer kategorisine direvenik ekledi.
5 yorum    -   paylaş        

iyi puan

4

Buna ani tepki denir , insanlar bir olay karşısında düşünmeden tepki verirler çünkü o alışkanlıktır kendini savunma mekanizmasıdır , bazı insanlar bunu yanlış anlayabilir kendimizi kontrol etmeye çalışmalıyız.

paylaş - şikayet
5

vücudun bazı ani olayları hızlı algılaması ve ona göre önlem alması için söylenen terimdir.

paylaş - şikayet
5

Vücudumuzun dışardan gelen uyarılara ani tepki vermesi olayıdır.Altıncı his denen duyunun tehlikeyi beyinden evvel sezip vucudu korumasi icin verdigi tepkidir.İnsanin bir nevi koruma kalkanidir.

paylaş - şikayet
4

Vücudumuzun kendi isteğimiz dışında yaptığı ani harekete refleks denir. Refleks bize karşı bir müdahalede bulunduğumuz zaman bünyemizin hemen savunmaya geçmesidir aslında. Bünyemiz hemen olay karşısında tepki veriyorsa ve buna göre önlem alıyorsa refleks devreye girmiş denir. Refleksimizi artırmak için her gün bol bol spor yapmalıyız. Refleks bir nevi aslında savunma mekanizmasıda denilir. Kendimizi daha çok kontrol amaçlı yapıyor düşünüyorsak da aslında vücudun alışagelmiş hareketlerindendir.

paylaş - şikayet
5

Organizmanın bir uyarıcıya karşı gösterdiği anı ve istemsiz davranışlara denir boğaz gıcıklığını nca öksürmeye fazla ışıkta gözleri kısma şiddetli bir gürültü ile ilgili ne gibi hem insan hem hayvanlarda bulunur çoğunlukla çevreden gelen bir etkiye karşı hemen yapılan tepkiler olan refleksler organizmanın zarar görmesine önderler bozulan dengenin yeniden kurmasına yardımcı olurlar.

Refleks ortalama puanı 4.6

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.

para kazan