4.5

kumbara

önce - ürün kategorisine Gvn36 ekledi.
9 yorum    -   paylaş        

iyi puan

5

Aynı ahmet e sor gibi kuruş kuruş biriktir, ne demişler damlaya damlaya göl olur kumbaraya da koy koy biriksin

5

Tüm bozuk paralarımın ve küçük kağıt paralarımın anasıdır kumbara.kumbara kumbara acıyorum sana kumbara değil de 5 kilitli kasa.Bu şarkıyı da yeni uydurdum.Neyse kumbara paralarımızı TL lerimizi papellerimizi biriktirdiğimiz plastik ya da demir gereçlerdir.

5

Kumbara çocuklugumuzdsn bu yana para biriktirme kutusu olan agzi az acik kagit ve demir paralari icerisine atilmasi icin alt taraflarinda da acilabilir yerler mevcuttur.Genellikle ebeynler cocuklarin para biriktirme konusunda bilinlencmleri icin yaptirdiklari uygulamar arasinda yer alir. Kumbara gunumuz de de halen kullanilan ve para biriktirmeyo sevdirerek cocuklara asilayan bir uygulamadir

5

Kumbara üstümüzdeki bozuk paraların kuruş kuruş birikmesiyle attığımız kutu belki bir ay sonra 100 Türk lirası olur belki de 50 Türk lirası olur. O parayla kendimize ya elbise alırız ya da ihtiyacı olan bir kardeşimize bir şey alırız. Bundan dolayı kumbara kullanmak çok güzel bir şey.

4

Para biriktirmek icin kullanilan agzindaki kucuk dar delikten icine para atilirak kucuk birikimler yapilan nesnedir.

5

para biriktirmek için kullandığımız araçtır . Dolduğu zamn kumbaranın içi açılarak ne kadar para topladığımızı öğreniriz ve ne kadar sürede topladığımızı hesaplarız .

5

Genelde insanların para biriktirmek için kullandığı bir araçtır. Ben ise paranın sadece 2 günlüğüne muhavaza edildiği bir araç olarak kullanıyorum. Kumbarada para biriktirebilen insanlara her zaman imrenmişimdir

5

Eskiden bankalar tarafından verilen, çocukların para biriktirmesini öğrenmesi amaçlı dağıtılan değişik hayvan figürlerinden yapapılan üzerinde ufak bir deliği bulunan mika türü bir plastikten yapılan para biriktirme kutusuna kumbara denir.

2

Kumbara bozuk veya kağıt paraların bir kutu içine konmasıdır ben genelde buna atınca hemen açar harcarım ben sıkılıyorum çünkü kumbaraya para atmaktan hemen dolmasını isterim ki hemen açayım , bana göre değil bu kumbara işi.

paylaş - şikayet

kumbara ortalama puanı 4.5

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.

para kazan