4.4

Rüya

önce - diğer kategorisine Smile ekledi.
19 yorum    -   paylaş        

iyi puan kötü puan

5

Rüya, uykunun genel ve karakteristik özelliklerinden biri olup, uykunun hızlı göz hareketi adlı evreleriyle yakından ilişkili bulunan, görsel ve işitsel algı ve duygulardır. Rüyaların biyolojik içeriği, işleyişi ve maksatları tümüyle anlaşılmış değildir.

5

Freud' dan bu yana rüyalar bilimsel olarak inceleniyor...Bugün ki teknolojimiz kişinin rüyada ne gördüğünü görecek düzeyde olmasada; ne zaman rüya gördüğünü ve ne kadar süre gördüğünü ve bazende rüyanın aksiyonuna ilişkin fikir beyan edecek kadar nöral aktivite takip etmeye müsait. Rüyayı daha iyi anlamak için "niye görürüz?" sorusunun cevabı lazım bize...
Beynimiz uykuya yattığımız zaman kendisini bir nevi güç tasarrufu moduna alır.Yani hayati bütün foksiyonlar çalışır ve duyu organlarından yine dış uyaranlar alınır.İşte çalışan diğer fonksiyonların biyokimyasal tepkimelerinin, uyku halindeki bölümümüze etkileri bize rüya olarak geri döndüğünü gösteren araştırmalar var. Beyin tehlikeli olarak kendine bir duyu eşiği belirlemiştir; bu belirlenen sınır aşılırsa beyin anında uyanır. İşte böyle durumlar olmadığında beyin uykunun "rem" denilen en derin fazına geçer.Rüyalarda araştırmalara göre genellikle bu fazda görülür. Ve araştırmalara göre en fazla 20 saniye rüya görüyoruz.Bu süre duruma, kişiye ve ambiyansa göre süre değişebilir.

paylaş - şikayet
4

Bence en güzel şeylerden biri rüyanda bazen uçarsın değişik yerlerde olursun çok güzel bişey bide şimdi bilim adamları kalkıp 7 saniyedir en uzun rüya demiş benim hiç inanasim gelmedi ya toplarsam rüyalarımi 1 terebayt hafıza yetmez kalkıp 7 saniye diyorlar yalnız tabirleri bakıp ümide kapılmayın bence tabirlerin en güzelini en gerçeğini Hz. Yusuf yapardı şimdikiler hep tahmine dayalı

3

Rüya,uykunun genel ve karakteristlik özelliklerinden biri olup,uykunun hızlı göz hareketi evreleriyle yakından ilişkili bulunan,görsel işitsel algı ve duyvulardır.

5

Rüya uykunun genel özelliklerinden birisidir. Rüya görmek bence gayet güzel bir durumdur insan belki hayatında göremediğin şeyleri rüyanda görebiliyorsun. Birde rüyayı yorumlamak için rüya tabirleri adlı kitap vardır.

4

Bence yatığımız zaman eskiden gördüğümüz anıların bilinçsiz bir şekilde zihnimizde canlanmasıdır

5

Rüya uyku sırasında görülen, sanki gerçekten yaşıyormuşuz gibi hissettiğimiz hayalimsi olaylardır. Rüyamızda gerçek hayatta yapamadığımız türlü şeyleri yapabiliriz. Ayrıca biok kişi rüyaların bir anlam ifade ettiğini düşünür. Rüyalar REM uykusunda görünür. REM uykusundayken vücudumuz tamamen felç olmuş durumdadır. Hiç hareket edemeyiz bu sayede de rüyamızda uçuyorsak, yüzüyoraak ya da koşuyorsak bunu uyurken de yapmamız engellenmiş olur. Ayrıca REM uykusunda hızlı göz hareketleri gerçekleştiririz. Uyurken gözleri hareket eden birine illa ki rastlamışsınızdır. İşte o kişi o an rüya görüyordur. Rüyalarımızı genel olarak hatırlamayız. Ama eğer REM uykusunda uyanırsak rüyalarımızı bir hikaye gibi başkalarına anlatabiliriz. Eğer uykunun REM dışı bir bölümünde uyanırsak REM uykusundayken görsüğümüz rüyaları hatırlayamayız.

5

Eğitim Herkesin de bildiği gibi doğumdan itibaren başlar bebeklik döneminde hem anne hem bebek bireyler öğrenir ve eğitim ailede başlamış olur. Bir çocuk aileden eğitimin temelini alacak ki okula başlayınca öğretmen eksik kalanları tamamlayıp onu hayata hazırlasın yoksa ailenin eğitmediği bir bireye öğretmenlerin yapacağı hiçbirşey yoktur eğitim beşikten mezara kadar devam eder ve ilk öğretmen annedir...

4

Bir rüya görmüştüm harikaydi defalarca o gece uyudum uyandım aynı rüyayı gördüm

5

Rüya beynin dış dünyaya kapanması imgeleri kullanarak faaliyetini sürdürmesidir. Insan uyanıkken öğrendiği konuları uyku esnasında beynin depolamaktadır. Ayrıca kişinin gündelik sıkıntıları beklentileri korku ve kaygıları rüyada görülebilmektedir. Rahat ve sakinken Alfa, aktif düşünme de Beta, uyur uyanıklık arasında Teta, derin uykuda Delta dalgaları görülür.

5

Rüyasında bizim gece hayatımız erişemedimz her ne varsa bizi orada yaşa tam bir buluttur evet ne kadar kötü ne kadar iyi bence bu çok güzel bir şey rüya aslında biz uyurken rumuzunu da olmazdı yani oradaki olayı yaşamaktır evet yanlış değil doğru bilimsel olarak kanıtlanmış şeydir

5

Ruya Allahın bize gönderdiği mesajlardir. Bize geleceği göstererek adımlarımızı ona gore atmamızı anlatmak ister . Iyi bir rüya tabircisi bularak onlara anlatabilir bm ve size gelen mesajı uygulayabilirsiniz. Ben öyle yapiyorum

4

Rüyalar genellikle insanların bilinçli altında veya akıllarında olan ve çok düşündüğü şeylerin uyurken görmektir genellikle akşamları yatmadan önce bişey düşünüyorsaniz ve zihninizde yer etmişse o gün rüya görme ihtimaliniz yüksekti. Çoğu kişi bunların olabilecek veya olacak şeylerin olduğu veya manalar çıkarırlar ama bana göre öyle bişey yok sadece aklinizdaki şeyleri düşündüğünuz için uyurken ruyamiza giren normal basit şeylerdir.

5

Her insanın rüya gördüğü söyleniyor uzmanlar tarafından. Ama herkes gördüğü her rüyayı hatırlamaz. Hatırlanan rüyaların bir kısmı anlamlınrüyalardır. Diğer rüyalar da günlük hayatın etkileri ile ya da bilinçaltımdaki meselelerle ilgi konuların dışa vurumudur.

5

Yaban gülü gibisin dağda kırda bayırdaaa seni görmem imkansız imkansız imkansııız rüyalar da olmasaaa..

paylaş - şikayet
5

Rüya uykunun bir sürecidir. Her insan rüya görür fakat bazı rüyalar hatırlanırken bazıları da hatırlanmaz. Genelde bilinçaltımızda dönen şeylerin bir yansımasıdır rüya. Ben şöyle bir şey de duymuştum. Rüyada görüp tanımadığımızı düşündüğümüz insanları gerçek hayatta illaki bir kere görmüş olurmuşuz kendi kendimize o görünüşü yansıtamazmışız diye duymuştum. Değişik şeydir rüyalar.

5

Uyduğumuz zaman gördüğümüz hayallerdir. Birçoğu gerçeğe çok yakındır. Korkunç olanlara kabus denilir. Lucid rüya diye bir türlü vardır ki buna bilinçli rüya denilir. Bilinçli rüya görmek için önce rüyada olduğunu farketmek gerekir. Bu da şekilde olabilir. Örneğin rüyada saate bakınca saat hep farklıdır gibi. Uzun zamandır lucid rüya araştırırım ve 3 kere görmüşlüğüm var. Ayrıca rüyaların paralel evrenlere açılan kapı olduğunu düşünüyorum.

paylaş - şikayet

Rüya ortalama puanı 4.4

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.