4.0

Nasa

önce - kurum kategorisine Egitimci ekledi.
5 yorum    -   paylaş        

iyi puan kötü puan

5

NASA (National Aeronautics and space Administration yani Uluslararası Habercilik ve Uzay Dairesi) Amerika Birleşik Devletleri'nin uzay programı çalışmalarından sorumlu olan kurumudur. 29 Temmuz 1958 tarihinde ABD Başkanı Dwight Eisenhower tarafından kurulmuştur.

5

Ulusal uzay ajansı olan nasa amerikada kurulmuştur.Devlet kurumu olan nasa uzay ile ilgili bilgileri iletmekle yükümlüdür.Uzaya uzay aracı fırlatma radyo frekansları gönderme gibi görevleri vardır.

paylaş - şikayet
2

İnternet'in aids haline gelip dünyayı sarmaya başladığı yıllarda internetw çıkan her kişinin dur şurdan bir bakayım isyanbul nasıl görünüyor deyipte girdiği ve bir kum saati izlediği ( bağlantı çok yavaştı) çiçeği bile göremediği bir siteydi. Amerikan icadı hava ve uzay kuvvetleri komutalığı para tuzağı o uzayı çöplüğe çeviren milyarlarca dolar harcanan paralar ile dünya nüfusunu beslemek mümküdür.

3

Uzay çalışmalarıyla sorumlu kurumdur. Merkezi Amerika birleşik devletindedir. 1958 yılında Amerika Birleşik Devleti başkanı Dwight Eisenhower kurmuştur. Bir süre askeri amaçla işler yapsana bir süre sonra sivil alanda barışçıl faaliyetler yapmışlardır.

5

Uzay ile ilgili araştırma yapan bir kurum. Merkezi amerika. Son yaptıkları bir araştırma da Mars da rüzgar sesini kaybetmişlerdi.

Nasa ortalama puanı 4.0

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.