4.2

Elma şekeri

önce - ürün kategorisine Ormanci ekledi.
6 yorum    -   paylaş        

iyi puan kötü puan

4

Elma şekeri elmaların karamel ile kaplaması ile yapılır.Elma hasadı dönemlerin de bolca üretiliyor.Cocukların çok sevdiği bir lezzettir.Kücükken bizim sokak ta elmalı şeker yapan yaşlı bir nine vardı bizde evden tepsi alıp gidip nine den elmalı şeker alıp sonra götürüp satardık.Bir an çocukluğuma gittim resmen her gördüğüm de tadı her an damağımda.

paylaş - şikayet
5

Elma şekeri vazgeçilmez bir lezzet çocukluğumun nirvanasi

paylaş - şikayet
4

Kuruyemişçilerde hala daha satılan bir üründür. Elmanın ortasını delip içine bir tahta parçası sokarlar tutmamız için sonrada elmayı nir şekerin içine batırıp dondurmuşlar bir faydası olmadığını düşünüyorum fakat maneviyat kısmı güzeldi eskiden bizim çocukluğumuzun bir lüks yiyeceğiydi.

3

İçi bütün elma dışı şekerle kaplı alttan sopa geçirilmiş bir tattır eskiden çok yenen bir üründü ama şimdi pek sık göremeyız , ayrıca ben pamuk şekeri daha çok seviyordum, ve hala da pamuk şekeri daha çok severim.

paylaş - şikayet
5

Elma, şeker,su ve gıda boyasından mamül olan yiyecek. Yapılışı: 1su bardağı şekeri 1 çay bardağı su ile şerbet kıvamına gelecek şekilde kaynatın...Kaynayınca içine yarım çay kaşığı kırmızı gıda boyası ilave edin ve homojen bir karışım elde edene kadar karıştırın. Akabinde daha önceden yıkayıp hazırladığınız elmaların ortasına tahta çubuklardan batırın ve elmayı hazır olan şerbete bandırın. Şerbetle kaplanan elmaları bir fırın kağıdının üstüne koyun ve kurumaya bırakın; afiyet olsun.

Elma şekeri
paylaş - şikayet
4

Elma şekeri denince hemen aklima cocuklugum gelir ozellikle fuar önlerinde satilirdi ve her gordugumuzde aldirmadan durmazdik .

paylaş - şikayet

Elma şekeri ortalama puanı 4.2

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.