4.1

para

önce - ürün kategorisine timucinsen5 ekledi.
8 yorum    -   paylaş        

iyi puan kötü puan

3

Her kapiyi actıgi söylenen hayatta kalabilmek içim kazanmamız gereken unsuz

paylaş - şikayet
5

insanoğlunun hem en iyi hem de en kötü buluşlarından biri.. bir araç olması gerekirken pek çokları için amaç haline gelmiş bir olgu.. tabii bunun için parayı suçlamak mümkün değil.. beş para etmeyecek insanların yaptıkları paranın suçu değil.. varlığı ayrı yokluğu ayrı bir dert olsa da ne ticarette ne de insan hayatındaki yeri yadsınamaz.. hemen hemen her ülkenin kendi para birimi olsa da bazılarının parası çok daha değerlidir.. son dönemde dünyayı saran debit kart ve kredi kartları, para taşıma zorunluluğuna ciddi alternatif olsa da onları almak için bile paraya ihtiyaç vardır!

4

Parayı lidyalılar bulmuştur. O zaman para bulacağında ne akılla buldular. Para, ihtiyacımız gereken şeyleri ödemek için verdiğimiz değerli kağıt veya Demir’dir. Geçmişten bu zamana kadar bir çok para türü vardır. Eskilerde para yerine altın kullanılıyordu. Son zamanlarda artık kağıt veya maden paraların yerine artık kartlar aldı. O kartlara atmler yardımıyla para aktarılır ve para kullanmadan ihtiyaçlarımızı alırız.

5

Hayatı devam ettirebilmek için gereken unsur. Aşk mı para mı denildiğin de tabi kide para. Çünkü iyi bir hayat sunabilmek ve sıkıntı çekmemek için önce iyi bir iş.

3

Para her şeyin herkesin ilacıdır , insanlar para kazanmak için çalışırlar ve yaşarlar aslında parayı değil paranın aldıklarını severler onunla her şey olur paran yoksa adam değilsin bir hiçsin yaşamayı bile hak etmezsin ,bazen sinirleniriz para için sacma şeyler yaparız.

paylaş - şikayet
5

Para isteklerimizi, ihtiyaçlarımızı karşılamamız için bir araçtır.

5

Para, insanların ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı en önemli araçtır. Bir kağıt parçasından ibaret olsa da oldukça değerli sayılır. Para ile çoğu şey satın alınabilse de her şey alınamaz ne yazık ki. Sağlık, mutluluk, huzur gibi manevi değerleri satın almaya paranın gücü yetmez.

3

Para, Sümerlerin bulduğu, eski zamanlarda takas yöntemiyle yani eşya karşılığında eşya şeklinde yapılan alışverişlerin artık para karşılığında eşya şekline gelmesini sağlayan icattır. Para, alışveriş yaparken kullanılır. Her ürünün bir fiyatı varsır ve o ürünü aldığımızda fiyatını ödemek zorundayızdır. Para, çoğu tolumları birbirine kırdıran bir icattır. Aslında icat ediliş amacı o kadar yararlıyken günümüzde iler olumsuz yönde değişim göstermiştir.

para ortalama puanı 4.1

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler