+2

Öncelikle yeni bir dil öğrenirken temel kalıpları öğrenirim, işe yarayacak kullanışlı cümleleri özellikle.
Daha sonra gramere başlarım, çoğu kişinin aksine ben grameri çok severim, konularda pek çok cümle ve kelime kolayca öğrenilmeye yöneliktir.
Okuma, dinleme, konuşma ve yazma çalışmaları yapmak lazım ek olarak.
Ve pratik yapma imkanı şart.

+1

Yeni bir dil öğrenmek bana çok zor geliyor kelimeri ezberlemek akılda kalıcı olmasını sağlamak bildiğimiz her şeyin yeni bir karşılığını öğrenmek zor geliyor açıkçası

1 0
paylaş
+1

Kendi ana dilimizden farklı bir ana dili konuşmaya çalışmamız ilk başta birçok zorluklarla başa çıkabilme bizi gerektiriyor bu zorlukların başında o dile ait farklı türde kelimeleri bilmek daha sonra bu kelimeleri bir gün içinde kullanabilmek ve en sonunda ise bu sözcükleri yazabilme kabiliyetine bağlıdır ve aynı zamanda öğrendiğimiz bu kelimeleri düzgün bir şekilde telaffuz edememekte dili öğrenmeye engeller ve bizleri de başarısız duruma düşürebilir

1 0
paylaş
+1

Öncelikle yabancı bir dilin, cümle kuruluş yapısının genellikle farklı olmasının, öğrenmeyi zorlaştırdığını düşünüyorum. Yabancı dillerin büyük çoğunluğu yazıldıkları gibi okunmuyor; bu da zorlaştıran bir faktör. Harflere karşılık gelen seslerin bildiğimizden farklı olması da bir diğer unsur. Özellikle latin harflerinden farklı alfabe kullanan dillerde bir de bu yeni alfabeyi öğrenme sorunu yaşanıyor (bir dili konuşabilmek için alfabesini öğrenmenin şart olduğunu düşünmüyorum-bebekler alfabeyi çok sonra öğreniyor diye düşünüyorum). Bunlardan sonra, sözcük dağarcığını geliştirmekte zorlanabiliyor insan. Bütün bunlara bir arada bakınca, insanın gözü korkuyor. İşte tam o noktada, yeni doğan bir bebeğin (okuma-yazma bilmeden, hiç gramer eğitimi almadan, hatta hiç dil eğitim bile almadan) nasıl da dili kullanarak iletişim kurar hale geldiğini hatırlamanın doğru olacağını düşünüyorum.

1 0
paylaş
+1

konuşurken hata yapmak yazarken faakn degil hata yapmak yanlış gibi geliyor ama aslında degil ama bunu yenmek gerekne bir şey olarak görüyorum ve tekarar olmadıgı sürece çabuk unutuluyor

1 0
paylaş
+1

Yeni bir dil öğrenmek için o dili iyi bir şekilde anlamak, konuşmak ve yazabilmek gerekir. Bu yüzden ülkemizde bunun pratiğini çok fazla yapamayız. Kurslarda veya yabancı dil okullarda bu konular daha detaylıdır.

1 0
paylaş
+2

O dili öğrenmek çok da zaman almayabilir kimisi için fakat herkesin asıl zorlanacağı nokta bence o dilin kolaylıkları, hızlı konuşma şekli ve ağızları. Bunları ayırt etmek yada direk anlamak yeni öğrenmiş bir kişi için uzun süreler alabilir. Türkçeden örnek vermek gerekirse en basitinden ''düşmek üzereydim'' cümlesi rahatça anlaşabilirken ''düşeyazdım'' kelimesini Türkçe bilen birisi bile ilk başta bir garipseyebiliyor. :)

2 0
paylaş
+1

Yeni bir dil öğrenmek zor değil ama konuşmak çok zor. Onun için de ekstra çaba harcamak lazım. Gerekirse ülkesine bile gidilmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü konuşmadan gerçek manada dil öğrenilemiyor.

1 0
paylaş
+1

Konuşabilecek miyim yoksa konuşamayacak mıyım bundan korkuyorum. Öğrenmek mesele değil isteyen herkes öğrenebilir. O telaffuz kısmında ben korkuyorum. Ama bakalım tabuları yıkcaz inşallah. Mezun olayımda dil şart olduğu için hemen kursa.

1 0
paylaş
+1

Yabancı dil öğrenmek biraz zorlu bir süreç çünkü insanın çevresinde hep duyduğu kelimelerden ayrı farklı bir dil öğrenmeye başlıyor. Kelimeleri telafuz etmek ve onları ezberlemek zor.

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.