+1

Yemek yaparken de, hamur işleri yaparken de asla ölçü kullanmıyorum. Tamamen göz kararı yaparım ve her yaptığım da güzel olur. İlk defa denemek istediğim ve bilmediğim bir şeyi yapıyorsam eğer ilk deneme olduğu için ölçü ile yaparım, sonrakilerde aynı şekilde ölçüsüz göz kararı devam.

1 0
paylaş
+1

Yani aslında elim lezzetlidir bişey yaparsam güzel olur.yaptigim zamanlarda da ölçek aparatı kullanmam göz kararı koyarım malzemeleri.

1 0
paylaş
+2

Yeni yemek yapmaya başlayanlar ölçü ile yaparlar. Yemek konusunda gelişmiş olan kişiler göz kararı yaparlar. Yani bilirler neye ne kadar koyacaklarını, bende göz kararı yaparım yemekleri.

+1

Ölçü kullanırım ölçüsüz iş yapmam genelde tarifler üzerinden yaparım yaptıklarımı onda da gördüklerimin dışına çıkmam sadece bir şeyleri fazla çıkartmak istiyorsam malzemeleri ikiyle çarpıyorum o kadar yoksa ölçü dışına çıkarak pek bir şey yapmam kolay kolay.. Tarifi bilsem bile bunun ezberi olur anca :)

+1

Yemekte çok dikkat etmem buna. Soğanı bir değil de iki tane koyarsam daha lezzetli olur mesela. Tuzu göz kararı atarım bir iki kere karabiber değirmeni çevirdim mi bitti. Azıcık biber salçası atarım.. gibi gibi.. Ancak tatlılarda iş o kadar kolay değil. Bir tek pankek yaparken mesela unu göz kararı atıyorum. Onun dışında hiçbir tatlıda risk almam çünkü onda ölçüler çok önemlidir. Daha sıvı olur daha katı olur hiç kabarmaz içi pişmez falan ..

1 0
paylaş
+1

Elimin lezzetine güveniyorum. Nasıl yaparsam yapayım güzel oluyor

1 0
paylaş
+1

Yemekten yemeğe değişiyor sürekli yapılan bir yemekse onu göz kararı yapabiliyorsun.Ama bazıları tam ölçü olmak zorunda.

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.