+2

Yanık acısı çok kötüdür Allah Düşmanımın Başına vermesin Yanığın seviyesine göre İlk yardımda bulunmamız gerekir mesela elimize ufak bir sıcak su döküldü ise hemen oraya Silverdin krem sürmemiz gerekir Eğer yanık çok büyükse hemen acil servise gitmemiz gerekir

2 0
paylaş
+1

Yani küçük bir yanıksa eczanede satılan kremler var onlardan alın ama büyük yanıksa o kremlerin etki edeceğini düşünmüyorum bir hastaneye gidin.

1 0
paylaş
+1

Yanık acısı kötüdür çeken bilir. Yanık çok büyük değilse acilen buz tedavisi yapılması gerekir, daha sonra ise eczanelerde ki yanık kremlerini sürmeliyiz. Yanık eğer büyükse acilen hastaneye gitmemiz gerekiyor geç kalırsak derimizin doku zedelenmesi yaşayabilir ve düzelmesi zordur.

1 0
paylaş
+1

Yanık acısı seviyesine göre değişiyor yani bi an önce bi doktora gitmende fayda var kalıcı bi derecede yanıkta olabilir ondan en iyisi doktora gitmektir.

1 0
paylaş
+1

Normal derecede yanık acısına ilk tedavi yöntemi olarak, buz kompleksi uygulayarak acıyı hafifletmek mümkün. Tıbbi olarak stilix jel adında bir krem var, onu kullanmanı tavsiye ederim. Çok etkili ve kısa sürede yanık acısını geçiriyor.

1 0
paylaş
+1

Allah yardımcın olsun gerçekten zor bir acı umarım büyük değildir.. Silverdin ve anestol kremlerini karıştırıp sür ama kesinlikle sarma yanıklar ne olursa olsun sarılmaz doktora gitsen sararlar belki mikrop kapmasın derler ama bazen doktorlardan daha iyi olur dışarıda ki yöntemler silverdinle anestolu karıştırıp sür sonra da kantaron yağını sür ne iz bırakıyor ne bir şey çokta hızlı iyileştirme süreci var benim kardeşimin yüzü yanmıştı burnundan aşağı boynuna kadar kocaman kocaman deri birikmişti doktor hemen sardı onu sargı bezi yaraya yapışıyor sargıyı değiştirmek için çıkarttıklarında yara tekrardan kavlıyor acına acı ekliyorlar gerçekten ve ileriki zamanlarda bilirsiniz gazlı pek petek görünümlüdür gazlı bez açık yaraya yapışırsa geride iyileştiğinde izde bırakır yanık yerin üzerinde dikkat et koru kendini yanık olan kısma bu dediklerimi uygula en hassas yer yüz bile toparlanıyor kardeşimde bir tane bile iz kalmadı ızdırap da çekmedi doktorların elindeki gibi.. Geçmiş olsun

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.