+4

Venezuela'da neler oluyor?

  Gürcan   -   Güncel venezuela abd
4 0
6 yanıt   -  
+1

Ve Amerika yine devrede ülkenin seçimle getirilmiş olan liderini tanımıyoruz kendini ilan eden Meclis başkanını tanıyoruz diyerek yine bir ülkenin içişlerine müdahalede bulunmuştur Trump açıklamasında özgürlük ve demokrasi demiş aklıma Irak Afganistan gibi ülkelere getirdiği demokrasi anlayışı geldi ve ürperdim

1 0
paylaş
+1

Venezuela ülkesinde seçilmiş devlet adamı varken, bir anda başkası çıkıp kendini devlet adamı ilan etti. Bu olayda yine Amerika Birleşik Devletinin eli olduğu açık açık bellidir. Amerika Birleşik Devleti ne zaman özgürlük getirecez dediğinde o ülkede savaş çıkıyor.

1 0
paylaş
+1

1830 yılında tam bağımsızlığını verdikten bu yana bir çok siyasi krile karşılaştı.En büyük petrol rezervlerinide karşılıyor.Petrol rezervlerinin düşmesiyle ekonomik açıdan krize giren 31 milyona sahip bir nüfusu olan bir ülkedir market raflarının adam akıllı dolmadığı zamanlar yaşıyorlar.Ve bundan en kötü etkilenenler ise yaşlılar ve küçük yaştaki çocuklar oluyor.

1 0
paylaş
+1

Darbe girişiminde bulundular diye biliyorum

1 0
paylaş
+1

ABD devlet başkanı muhaliflerin liderini Venezuela Devlet başkanı olarak tanıdığını söyledi. Bazı ülkeler bu fikri desteklerken bazı ülkeler karşı çıktı. Venezuela halkinda da ikiye bolunmusluk var bu konu hakkında.

1 0
paylaş
0

Venezuela tarihinin yaşadiği en büyük sıkıntilari yaşamaktadir. Adamlarin petrolu var ama kullanmiyorlar.
Sebebi ise amerika tabi de. Venezuela nin azicik büyüdüğünü gördü. Hemen Venezuela da sıkıntilar başladi. Adamlar enerji icin nukleer enerji santirali kurmak iste abd olmaz. Bu sebebi adamlar gitti rusya ile anşlama yapti. Tabi amerika buna izin verir mi vermez sen misin oyle yapan. Dedi sana ambargo koyacam dedi ve de koydu. Simdi amerika kitasinsa kimse ticaret yapmiyor. Venezuela ile enlasyon desen % binlere gecmis. Yaşamak sorun. Suç orani dunya siralamasinda birinci.
Venezuela ya destek veren ülkeler Türkiye, Çin, Rusya bence bir çözüm bulunmasi lazim. Bu olaya.

0 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.