+2

Var sistemi iyi mi kötü mü ?

    -   Spor
2 0
7 yanıt   -  
+3

Önemli olan VAR sisteminin olup olmaması değil, önemli olan ülkemizde futbolda adaletli davranılmıyor. VAR dediğimi sistemi kontrol edenler zaten TFF hakemleri yani sistem olsa da olmasa da önemli değil çünkü bu sistem ülkemizde gereksiz kullanılıyor. Net penaltı olan videoyu izleyip vermeyen bir hakem görüyoruz , VAR olsa ne olur olmasa ne olur .

3 0
paylaş
+3

Çoğu takım var sistemi yüzünden beter halde.Oysaki var olmadan önce herkes eşitti

3 0
paylaş
1 yorum
+3

Var sistemi bana göre çok iyidir. Ülkemizde başlarda sorun çıkardı ama kullanımının faydalarını da çok fazla gördük. Bugün de Başakşehir penaltı pozisyonunu hakem vermedi ama Var kararıyla verildi.

3 0
paylaş
+3

Hakemler o kadar aciz ve bilgisizler ki her pozisyonda vara gidiyorlar. Bu da maçı soğutuyor bence.

3 0
paylaş
+2

Yerine gore iyi yerine gore cok kotu

2 0
paylaş
+2

Yerine göre iyi yerine göre kötü kullanılıyor. Biliyoruz ki bizim hakemlerimiz mükemmel maç yönetir. Bu yüzden VAR sistemi ülkemizde şart. Her ne kadar hata yapılsa da en azından eni sonu doğruyu görmüş oluyoruz.

2 0
paylaş
0

Sistem her ne kadar faydalı ve güzel olsa da, maalesef bazen kötüye kullanılıyor. Mesela verilen bir haksız penaltı bile, ligde alabileceğiniz ama alamadığınız bir kupaya patlayabilir. Eğer olumlu kullanılırsa, doğru kararlar verilerek adil bir maç oynanabilir. Fakat yanlış bir karar, koskoca bir takımın yolu kapatmak bile olabilir. Bu sistemin ülkemizde kullanılmasını istemiyorum, çünkü hakemlerimiz bu konuda bilgisiz ve yanlış kararlar veriyorlar. Bu da maçtan bir zevk alamamamızı sağlıyor. Kısacası, doğru kullanılırsa iyi, kötüye kullanılırsa kötü bir sistemdir.

0 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.